Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bolest hlavy bývá velmi často příznakem, že se v našem těle odehrává něco špatně.

Když tě svírá bolest hlavy

Bolest hlavy
zdroj: Thinkstockphotos Bolest hlavy
aktualizováno 23.09.2014, 00:00 | 23.09.2014, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Bolest hlavy bývá velmi často příznakem, že se v našem těle odehrává něco špatně.

Pokud tě hlava bolí neustále a neobjevila jsi příčinu, neotálej s prohlídkou u lékaře, jestli za vším nejsou hlubší zdravotní potíže. Co když je ale bolest jen následkem špatné péče o tělo?

Jak jsem vypozorovala, většinou je v domácnostech praxe, že když bolí hlava, vezme se prášek, aby bolest odezněla a mohlo se pracovat dál. Prášek ale řeší problém pouze dočasně a může naopak situaci zhoršit. Tělo může bolestí hlavy mimo jiné reagovat také na množství škodlivin v těle, které je potřeba odbourat. Práškem tak jen přikládáš polínko do ohně.

Zvaž svoji životosprávu. Bolest hlavy může signalizovat špatný pitný režim, který je obzvláště důležitý dodržovat v horkých letních dnech. Samozřejmě stejně tak se může hlásit bolest hlavy, když je tělo zesláblé z nedostatku energie, kterou dostává např. skrze jídlo. Najdi si také čas na pravidelný a kvalitní (nerušený!) spánek.

Dalším spouštěčem bolesti hlavy může být stres. Snaž se proto vše urovnávat, připravovat se na vše plánované v předstihu, ať pak zbytečně nesháníš vše na poslední chvíli. Tímto bych zejména chtěla apelovat na vrstevníky – vysokoškoláky, kteří odkládají přípravu do školy na co nejpozdější dobu.

Samozřejmě se snaž urovnávat vztahy a se všemi vycházet dobře. A nepospíchej do školy či práce na poslední chvilku, ale vše hezky v klidu, raději si pár minut přivstaň.
Doma si pak vyčleň denně nějaký čas jen pro sebe, pro relaxaci, odpočinek u dobré knihy či čehokoliv, co tě baví, a uvolníš se u této činnosti.

PŘEČTI SI TAKÉ: 

Máš své dny? Zde jsou rady, jak je bezbolestně přežít

Muži testují depilaci třísel: Video trpících mužů baví celý internet

Masturbace léčí! S ším vším umí pomoci?

V poslední řadě to může být také špatné držení těla, které poslední dobou postihuje čím dál větší část populace, zejména pak mládež, jenž vysedává u počítače či nosí těžké tašky přes jedno rameno. Pro školáky doporučuji pořídit batohy na záda.

K vypracování zádového svalstva ti pomůže aktivní cvičení. Za sebe mohu čtenářkám velmi doporučit orientální tance, které zpevní celé tělo, včetně zad a i našeho oblíbeného problémového spodního bříška.

Pokud tě bolí zatuhlá záda, z kterých vychází i bolest hlavy, udělej si čas, našetři peníze a objednej se na kvalitní zádovou masáž k odborníkovi. Sami doma si můžete i nechtěně ublížit, protože pro řešení tohoto problému je potřeba většímu zásahu a jen zkušený masér ví, kam sáhnout.Abych to tedy shrnula, dodržuj správnou životosprávu, nezapomínej na potřeby těla i mysli. Navíc by sis měla opravdu najít nějakou tu relaxační chvilku jednou za čas sama pro sebe. Pokud budou bolesti i nadále pokračovat, neváhej a vyhledej svého lékaře.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •