Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Blíží se ti maturita z angličtiny, zkouška na vysoké škole nebo se potřebuješ naučit angličtinu kvůli vytoužené pracovní pozici?

Nauč se anglicky

angličtina
zdroj: Thinkstockphotos angličtina
aktualizováno 27.12.2014, 00:00 | 27.12.2014, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Blíží se ti maturita z angličtiny, zkouška na vysoké škole nebo se potřebuješ naučit angličtinu kvůli vytoužené pracovní pozici?

Na českém trhu se objevil nový výukový systém, který ti s angličtinou efektivně pomůže.

Je to www.duolingo.com, které je aktuálně u nás v beta verzi, ale již nyní je k dispozici z češtiny výuka angličtiny. Zatím nejsou vychytané všechny mouchy, takže se můžeš podílet na jeho konečné verzi, která by měla být za 1-2 měsíce.

Není to ani týden, co mi spolubydlící o Duolingo nadšeně referovala, tak jsem musela vyzkoušet a poslat informaci o něm dále. Aktuálně máme dostupnou pouze angličtinu, ale snad se v budoucnu dočkáme i dalších jazyků. Jinak Duolingo je zcela zdarma.

Na počátku máš možnost využít rozřazovacího testu nebo projít všechny lekce od začátku. Každá lekce má několik záchytných bodů a na závěr máte test. Můžeš přeskočit lekce a udělat jen test, pokud máš pocit, že tuto látku znáš.

 

PŘEČTI SI TAKÉ: 

Maturita klepe na dveře!

Neboj se cizího jazyka! Přečti si v něm knížku

Začni mluvit anglicky

 

Jinak lekce tě učí novým slovíčkům, překládat z mluveného i psaného slova, psát anglické věty z diktovaného anglického slova, a v nastavení si můžeš zvolit i variantu, že budeš překládat slovně přes mikrofon. Chce to ovšem kvalitní mikrofon, jinak ti nemusí výukový systém rozumět.

Za vyřešené lekce (které řešíš tak dlouho, dokud není výrazná převaha správných odpovědí) získáváš body, kdy máš denně nastaven nějaký minimální limit (sama si určíš). Sama si tedy určuješ, kolik toho chceš zvládnout a je jen na tvé šikovnosti, porozumění a učenlivosti, jak dlouho ti bude trvat body získat.

Jinak Duolingo není přístupné jen na počítačích. Můžeš si jej užívat kdykoliv i na svém mobilním zařízení. Je ke stažení pro iOS, Android a Windows Phone.

Duolingo skýtá i další možnosti, ale je jen na tobě, zda je budeš chtít objevovat. Každopádně pokud máš problém s angličtinou, rozhodně doporučuji. Díky opakování se přes látku nedostaneš, dokud ji opravdu neporozumíš, což výuka ve škole zrovna nepodporuje a utíká stále kupředu.

www.duolingo.com

Diskuze
Znáš Doulingo?
Jaké s ním máš zkušenosti?4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •