Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také rádi dekorujete místnost svíčkami? Zvláště teď po Vánocích nám jich zůstala spousta vypálených, ale je škoda je vyhodit!

NÁVOD na domácí trojbarevnou pruhovanou svíčku

Výroba svíčky - 3
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Výroba svíčky - 3
aktualizováno 29.02.2012, 00:00 | 29.02.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Také rádi dekorujete místnost svíčkami? Zvláště teď po Vánocích nám jich zůstala spousta vypálených, ale je škoda je vyhodit!

Ukáži vám, jak jednoduché je vyrobit si levně svíčku, která by v obchodě stála klidně i stovku.

Potřebujeme:
- 2x 4 vypálené adventní svíčky (červené, zelené)
- 1 vypálená svíce ze sklenice (bílá)
- knotek

Jediné, co je tedy potřeba koupit, je onen knotek :-)

Výroba svíčky - 1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


1. Ze svíček je třeba odstranit zbylý knotek, případně ohořelé zbytky sirky, které vám do svíčky napadaly. Bílou svíci vyškrabeme jídelním nožem ze sklenice.

2. Svíčky jedné barvy začneme rozpouštět ve vodní lázni.

Poznámka: Vodní lázeň je název procesu, kdy daný předmět rozpouštíme v menším hrnci, který je umístěn ve větším hrnci s vařící se vodou.

Výroba svíčky - 2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


3. Sklenici umyjeme od zbytků svíce, odstraníme případně přilepený knotek a nalepíme náš vlastní. To lze učinit dvěma způsoby. Dno sklenice můžeme pokapat rozpuštěným voskem, knotek (jeho spodek) do něj umístit a nechat zaschnout. Pokud jste méně trpěliví, jistě dobře poslouží i vteřinové lepidlo.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vyrob si krakelovaný rámeček
Jaký originální dárek dát k narozeninám?

4. Jakmile je vosk rozpuštěn, nalijeme jej do sklenice. Je třeba si knotek upevnit tak, aby se nám nezbortil do sklenice nebo nevedl poblíž ní. Případně je možné průběžně tuhnoucí vosk kontrolovat a knotek rovnat.

Musíme mít na paměti, že nemůžeme do sklenice lít další barevnou vrstvu, dokud ta předchozí nezatuhla. Teprve po zatuhnutí se můžeme pustit do rozpouštění další barevné vrstvy, kterou opět nalijeme do sklenice. Postup takto opakujeme i s třetí vrstvou

Výroba svíčky - 3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Poznámka: Pokud nemáte žádnou sklenici po svíčce, jistě jste si někdy kupovali Nutellu nebo jiné pochutiny, které též bývají ve skleničkách. I skleněné nádoby se dají použít.

Doporučuji také využít chladného počasí a nechat svíci schnout venku.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •