Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na prknech divadla Kalich můžete shlédnout jedinečné představení Pomáda, které vypráví o teenagerech na střední škole, jejich životě a všudypřítomných problémech.

Nenech si ujít Pomádu

Pomáda
zdroj: Oficiální zdroj Pomáda
aktualizováno 29.09.2012, 00:10 | 29.09.2012, 00:08 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Na prknech divadla Kalich můžete shlédnout jedinečné představení Pomáda, které vypráví o teenagerech na střední škole, jejich životě a všudypřítomných problémech.

NA celém světě probíhají oslavy k 40. výročí amerického muzikálu Pomáda, který byl poprvé uveden na newyorské Broadwayi. Tento jedinečný příběh dostal mnohá ocenění a dostalo se mu i filmového provedení v roce 1978 v hlavních rolích s Johnem Travoltou a Olivií Newton.

Pomáda provází své diváky životem mladých lidí na střední škole. První lásky, touhy po autě, pouliční rvačky, ale i škola, povolání či těhotenství, to vše a mnohem více nalezneme právě v Pomádě. Je zde svět jak dívek, tak chlapců, jak oblíbených, tak šprtů, je to svět jejich koníčků, zvláštních sbírek a hlavně chuti do života, který jim vkládá pod nohy mnohé
překážky.

Muzikál je blízký mladým lidem, neboť právě jejich život může být obdobný, či zrovinka nedávno ještě byl. Dívky si jistě užijí jen ručníky zahalená mužská těla a i jeden zadek se nám celý odhalí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
ROZHOVOR: Xindl X má novou Lásku
Vizážistka radí: Berte líčení jako součást svého stylu!

Co je typické jak pro filmovou, tak pro divadelní Pomádu, jsou písně, které se linou celým příběhem, s nádhernými tanečními sestavami, které samozřejmě nesmějí chybět i nyní. Písně do češtiny přeložil a poupravil Eduard Krečmar a nádherné choreografie vyšly pro změnu zpod rukou Jána Ďurovčíka. Celé představení trvá 3 hodiny s jednou přestávkou pro občerstvení.

Tento muzikál vyprávějící o teenagerech dal prostor právě pro vystoupení mladých talentovaných lidí. V hlavních rolích se mi představili Jan Kříž jako Danny a Nela Pocisková jako Sandy. Jejich výkony, jako výkony všech ostatních, byly úžasné. Co se týká Nely Pociskové, ačkoliv zpívala nádherně, hlasově mi jako Sandy neodpovídala – Sandy je pro mne něžná, křehká, snad stydlivá dívenka s jemným hláskem. Ovšem celému muzikálu to na kráse neubralo. Taktéž se mi povedlo shlédnout v roli Kenickieho Tomáše Savku, na kterého jsem se velmi těšila. Tuto roli málem nezískal, ovšem nakonec v muzikálu účinkuje a mne se povedlo být na vystoupení, kde si zazpíval i on. V muzikálu mimo jiné zazářil Kamil Střihavka jako anděl strážný.

NEPŘEHLÉDNI:
Tomáš Savka: Svou rolí vždy žiju

Obsazení
Danny - Jan Kříž, Roman Tomeš, Přemysl Pálek
Sandy - Nela Pocisková, Kateřina Steinerová, Veronika Gidová
Kenickie - Tomáš Savka, Petr Novotný
Rizzo - Michaela Doubravová, Markéta Procházková
Doody - Tomáš Löbl, David Gránský
Frenchy - Nina Horáková, Marie Blahynková
Roger - Juraj Bernáth, Michal Pleskot
Marty - Veronika Veselá, Veronika Bošjaková
Sonny - Petr Šudoma, Peter Veslár
Jane - Ivana Korolová, Kateřina Herčíková
Eugene - Martin Bačkovský, Jan Tenkrát
Patty - Kateřina Šildová, Charlotte Doubravová
V. Fontaine / J. Casino - Zbyněk Fric, Jan Kříž3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •