Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnešní trh nám díky velkému množství různých druhů žehliček na vlasy umožňuje vybrat si přesně takovou, jaká splňuje naše nároky a požadavky. Ale co od takové žehličky máme vlastně požadovat?

O žehličkách a žehlení vlasů

aktualizováno 07.02.2012, 00:00 | 07.02.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Dnešní trh nám díky velkému množství různých druhů žehliček na vlasy umožňuje vybrat si přesně takovou, jaká splňuje naše nároky a požadavky. Ale co od takové žehličky máme vlastně požadovat?

U starších typů žehliček jsme je jen zapojily do zásuvky a čekaly, až budou horké - žádná teplota se nedala nastavit. Dnes je to ale jiné, běžně by žehličky měly mít regulátory teploty a čím větší rozsah, tím lépe. Někdy si prostě potřebujete vyžehlit vlasy rychleji za vyšší teploty ovšem s větším rizikem poškození vlasů, kdežto naopak bývají chvíle, kdy si vlasy v klidu rovnáte na menší, méně škodlivou teplotu.

Nyní nám také žehlička zobrazuje, kdy už je na zvolenou teplotu vyhřátá. Nastavená teplota by se též měla dát "zamknout", abyste si ji během žehlení omylem nepřepnuly.

Žehlící plocha
I zde je pokrok a je vhodné si na něj dávat pozor. Používají se materiály jako je keramika, turmalín, či teflon, avšak nejšetrnější pro vlasy je keramika. Teplota je na ní rovnoměrně rozložená a navíc nám tento povrch dodává lesk a krásnou hladkost vlasů.

Nerovnáme, vlníme
Ale některé žehličky nedovedou tvořit jen krásné rovné vlasy, ale díky svému tvaru i nádherné lokny. Tyto žehličky jsou k tomu speciálně uzpůsobené a jsou kulatého tvaru. Už se jen naučit ty vlny dělat :-) Ale zpět k rovnému stylu.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nejkrásnější plesové účesy: inspiruj se celebritami
Zhubni pouhou změnou účesu

Udržujeme rovné vlasy
Pokud chceme, aby nám rovné vlasy déle vydržely, měly bychom je za jeden nebo dva dny prožehlit - stačí pouze v místech, kde se vlasy začínají vlnit zpět. Pozor, pokud takto pilně žehlíte, dopřejte vlasům pak pár týdnů zase oddech, aby se moc nepoškodily, nevysušily, nelámaly a netřepily se jim konečky.

Také je vhodno nevystavovat vyžehlené vlasy vlhku či dešti, vodou zasažené vlasy mají tendenci se vlnit do své původní podoby (však to znáte :-)

Nepoužívejte gely či další přípravky na obdobné bázi, mají stejný efekt jako voda! Pro zafixování použijte lak, vlasy však zůstanou dobře tvarované i bez něj, pokud nevyžadujete speciální účes.

A jak vlasy žehlit?Prosím, trochu přivřete obě oči. Přeci jen - v natáčení jsem začátečník ;-)

A teď je už jen na vaší fantazii, jaký účes s rovnými vlasy vytvoříte.4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •