Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Papouščí zoo v Bošovicích již dělá radost svým návštěvníkům dlouhých 10 let, a proto se rozhodla rozrůst. Přibyl nový pavilon Amazoňanů, který byl slavnostně otevřen 13. června.

Papouščí zoo: Otevření pavilonu Amazoňanů

4
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 4
aktualizováno 18.07.2015, 00:00 | 18.07.2015, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Papouščí zoo v Bošovicích již dělá radost svým návštěvníkům dlouhých 10 let, a proto se rozhodla rozrůst. Přibyl nový pavilon Amazoňanů, který byl slavnostně otevřen 13. června.

V aktuální době narazíte v zoo na 30 různých druhů papoušků o celkovém počtu až 150 kusů. Není proto divu, že padlo rozhodnutí papouškům Amazoňanům vystavit nové bydliště. Kromě papoušků nabízí zoo krásné prostředí se stromy, keři, v okolí osvěžujících fontán a s posezením v dřevěném altánku, odkud můžete nerušeně pozorovat ptactvo.

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Do nového pavilonu musíte projít krytou uličkou, mozaikovitě vykachlíkovanou. Uvítá vás nový pavilon ukrývající se za stylizovanou zídkou z kamenů a palmové stříšky. Vše je osázené zelení a navozuje exotickou atmosféru.

Tak pojďme nakouknout, jak vlastně slavnostní otevření pavilonu probíhalo.
 

 

Celou událost moderovala Monika Brindzáková a slavnostního otevření se účastnili majitelé manželé Škrhákovi, starosta Bošovic Aleš Matyáš a fotbalista Petr Švancara. Ten je dokonce kmotrem papouška Mercedes druhu Ara Ararauna.

PŘEČTI SI TAKÉ:

NÁDHERA! V pražské ZOO se narodilo sloní miminko

TV Nova podporuje sérii benefičních koncertů pro pražskou ZOO

Top 5 míst, která o prázdninách určitě navštiv!

Příjemnou atmosféru a doprovodný program navozovala skupina Výlet. Dále zde byly pro hosty připraveny výborné alko i nealko míchané nápoje, stůl plný ovoce, zeleniny i zákusku a na místě se navíc připravovala grilovaná masa a zeleniny.

Počasí bylo velmi slunné a tak není divu, že návštěvníci vzali útokem právě nápoje. Ale můžeme být rádi, neboť na večer již bohužel přišly velké bouřky. Celá akce se tak stihla v příjemném počasí.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Samozřejmě jsme nakoukli i do nového pavilonu, nejen venkovního prostředí, ale také běžně nepřístupného zadního zázemí. Zde jsme mohli vidět, jak se papoušci mají uvnitř. Obydlená byla prozatím jen část klecí, které již nebyli návštěvníkům přístupny a papoušci se před sluncem ukrývali uvnitř.

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Kromě občerstvení si děti užili i další zvířecí koutek, kde jsou umístěni zakrslí králíci a dva kozlíci Čertík a Bertík, které je možno zakoupeným krmivem nakrmit. Navíc pro všechny zvané byla připravena speciální projížďka částí Bošovic koňským povozem.

5
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Jinak pokud plánujete papouščí zoo navštívit, nezapomeňte, že do 30. června zde probíhá motýlí výstava, v které si můžete udělat přehled, jací motýli vlastně žijí v přírodě Jižní Moravy.

6
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Více informací o Papouščí zoo v Bošovicích naleznete na stránkách www.papouscizoo.cz.11 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •