Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozhodla jsem se pohovořit trochu o různorodosti zájmů, zálib či koníčků ve vztahu.

Podpoř ho v jeho koníčcích

Gaming
Gaming
aktualizováno 05.03.2012, 00:00 | 05.03.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Rozhodla jsem se pohovořit trochu o různorodosti zájmů, zálib či koníčků ve vztahu.

Každý člověk je odlišný, nikdy se nenajdou dva psychicky stejní lidé, ani dvojčata ne, a proto je třeba se ve vztahu navzájem přijímat takové, jací jsme. Na úvod pohovořím o dvou pojmech a následně rozšířím myšlenku.

Tolerance
Co to vlastně ta tolerance je? Mnoho zdrojů uvádí, že je to postoj, kterým dokazujeme partnerovi (nebo komukoliv jinému) vstřícnost k dané činnosti v určitých mezích. Bez tolerance vznikají konflikty a právě díky netolerantním lidem vznikly světové války či další významné nepokoje a boje na zemi. Proč se z toho nepoučit a snažit se nevyvolat válku i ve vztahu?

Koníčky
Záliby jsou různorodé a mají také nestejný dopad na naši osobnost. Některé podporují hudební sluch, jiné smysl pro detail, další cvičí naši výdrž, přesnost či sílu. Koníčky jsou poklidné i aktivní, ale téměř vždy nás ovlivňují pozitivně.

Kde bychom bez nich byli? Uvědomme si, že lidé bez zájmů většinou vysedávají doma, propadají špatné náladě, mrzutosti a mohou být nepříjemní, je tedy důležité, aby si každý našel nějakou svou oblíbenou činnost, která ho pozitivně naladí. A nezapomínejme, každý si ji musí nalézt sám za sebe, druzí nám přeci nemohou říkat, co máme mít rádi.

Uvedla jsem dva základní pojmy a problémy s nimi spojené a nyní bych přešla k hlavní myšlence, když jsem již vše potřebné vysvětlila.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pozor! Kluci prozrazují, co na ně skutečně zabírá!
Hry, které by neměly chybět na žádné párty

Jistě jste pochopili z probíraných pojmů, že mi jde o toleranci zálib toho druhého ve vztahu. Zkusme se na chvíli zamyslet, kolikrát jsme toho druhého napomenuli za špatný vkus a výběr hudby? Hudba je pro nás relaxem, ale každý potřebuje jiný druh hudby, tak jako nemůžeme ovlivnit chutě toho druhého. Věděli jste třeba, že u metalu se dle odborníků vybíjí hyperaktivita a agresivita? Možná vašim uším tato hudba dobře nezní, také přeci nenutíte ostatní poslouchat tu svou, ale proč nemít přehled a nepopovídat si o tom, co partner, či přítel poslouchá, která skupina je jeho nejoblíbenější, kdy vyjde nové CD nebo kde jaký koncert bude?

I o věcech, které nemáte rádi, můžete diskutovat a jistě toho druhého tento zájem potěší. Tohle se netýká pouze hudby, ale jakékoliv činnosti, jakéhokoliv zájmu - hudbu jsem vybrala jako nejtypičtější příklad.

Abych také sáhla do svého života a dala vám reálný příklad - jsem mírumilovný člověk a nemám ráda násilí a zbraně. Můj přítel se zajímá o airsoft a hraje internetovou hru zaměřenou na historické tanky. Nenutí mne s ním chodit na akce, nemusím vidět každou jeho hru, ale proč si nepromluvit o jeho úspěších, podebatovat, který tank měl jaké výhody. Možná se teď na mě podíváte jako na blázna - jak může holka mluvit o tancích? Ale jsem zvídavý člověk a dokáži s ním posedět i u encyklopedie a povídat si, protože on naopak dokáže naslouchat mým problémům s blogováním a pročítá některé mé články.

Je to vzájemné, oba se podporujeme ve svých koníčcích. A čím více se prohlubuje náš vztah, tím více si rozumíme.4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •