Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už ses dočkala svého přijetí na vysokou školu a těšíš se na svůj první den? Nebo jsi nervózní a nevíš, co si počít?

Poprvé na vysokou školu

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 15.09.2016, 00:00 | 15.09.2016, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Už ses dočkala svého přijetí na vysokou školu a těšíš se na svůj první den? Nebo jsi nervózní a nevíš, co si počít?

1. Zkontroluj si budovy

Možná očekáváš, že tvoje škola se nachází na jednom místě. Je to možné, ovšem někdy se může stát, že různé fakulty se nachází na různých místech ve městě a pokud máš zrovna ten jediný předmět v jiné budově přes celé město, je potřeba počítat s tím, že v rozvrhu nechat jen 15 min pauzu na přejezd je málo.

Zjišťuj si takové informace předem, ať tvůj perfektní rozvrh s velkou úsporou času nemá velkou trhlinu – nebudeš stíhat jednotlivé hodiny.

2. Projdi si kampus

Není to jako na střední škole, kdy celou školu tvoří jedna budova. Ocitneš se v zcela novém prostředí mezi velkým množstvím budov a vsaď se, že první den si nevzpomeneš, kde na té mapě je zrovna tahle sekce a tato učebna.

Velmi doporučuji si najít někoho, kdo tuto školu už zná a před tvým prvním dnem s tebou projde všechny důležité budovy pro tvůj rozvrh. Pokud se ti to nepovede, projdi si v klidu kampus předem sama, ať pak nejsi v davu a spěchu ztracená.

Získáš tak potřebný přehled, mezi kterými učebnami se vlastně můžeš loudat a kde ti sotva bude stačit 15 min na přechod. Navíc přijít na první hodiny pozdě nedělá dobrý dojem.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Líčení do školy i po škole: Jak být třídní kráskou?

Má pro tebe vysoká škola smysl?

Tohle chování do školy nepatří

3. První hodiny

Kromě toho, že je dobré přijít včas, hlavně je výborné vůbec dojít. Říct si, že první přednášky budou jen informativní o průběhu semestru? Chyba. Přednášející využívá každé minuty a začne již se základy, které se ti nejen v následujícím semestru budou jistě hodit.

Z toho důvodu doporučuji na první den vzít (když nevíš, co a jak), A4 sešit s trhacími stranami, které později roztřídíš, vložíš a případně vlepíš, kam budeš potřebovat. Propiska, tužka i zvýrazňovač ti budou vhodným pomocníkem.

4. Kdo je kdo?

A závěrem? Poznač si veškeré kontakty a hlavně zjisti si tituly svých vyučujících, ať je vhodně oslovuješ. Uvidíš, jak velmi ti takováto drobnost pomůže se studiem.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •