Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pátrání po zmizelé Rebece pokračuje a mladá Sara prožívá spoustu strastí i slastí při této tajuplné a nebezpečné cestě. Skládá přitom nejen střípky života tajemné ženy, ale především tvoří život svůj.

RECENZE: Být sama sebou

čtení
zdroj: Thinkstockphotos čtení
aktualizováno 23.06.2015, 00:00 | 23.06.2015, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Pátrání po zmizelé Rebece pokračuje a mladá Sara prožívá spoustu strastí i slastí při této tajuplné a nebezpečné cestě. Skládá přitom nejen střípky života tajemné ženy, ale především tvoří život svůj.

Lisa Renee Jonesová - Sama sebou
Erotický román, Krimi


Příběh


Sara objevila tajemné deníky plné sexuálního náboje, který ji tak naplnil, až začala pátrat po jejich autorce. Dostává se tak nejen na zajímavé pracovní místo, ale hlavně také mezi charismatické muže, kteří pro ni mají slabost.

 

Ve svém pátrání pokračuje společně s Chrisem, umělcem, který se jí snaží pomoci v pátrání po Rebece. Navíc se ale snaží najít místo, kam patří ona sama a pochopit Chrisovo nitro.

 

Styl psaní


Musím se přiznat, že kniha se mi nečetla zrovna nejlépe. Hlavní hrdinka na mne působila spíše nesympaticky a to byl kámen úrazu. Kromě toho mne fascinovalo, jak všichni v jejím okolí ji chtějí a dost rázným způsobem to dokážou dávat najevo.

 

Eroticky laděný příběh je obohacen v pozadí o detektivní zápletku, kdy Sara pátrá po záhadné Rebece z deníků, díky níž se dostala do tajemného světa charismatických mužů a k báječné práci. Celá tato zápletka je ovšem dost upozaděná a pořádné informace se vám dostanou spíše až ke konci knihy. Přesto se dočkáme několika akčních scén, které knihu řádně okoření.

 

Sara se rozhodla pro charismatického umělce Chrise, se kterým tráví své intimní chvilky. Sex je kořením knihy, je dobře a čtivě napsán. Je mu vždy věnováno větší pozornosti, nikoliv jen jedna odbytá věta, která se objevuje všude. Tyto pasáže přináší vždy něco nového, vzrušujícího.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak jsem si užila The Color Run 
David Guetta po pěti letech opět vystoupí v Česku!

 

Na druhou stranu je to právě Chris, který mne v závěru knihy překvapil a to ne zrovna pozitivně. Myslela jsem, že chápu jeho osobnost, ale ukázal, že dokáže být i někým jiným, moc mi tam pak již neseděl.

 

Obálka


Líbí se mi, že i když se jedná o erotickou sérii, z obálek na nás koukají svým způsobem zahalené ženy. Přeci jen to působí příjemněji, než mít v knihovně (nebo číst venku) knihu s obálkou, na které je noha v síťované punčoše či zadek v krajkových kalhotkách. Tahle decentní fotografie se mi velmi líbí.

 

recenze
(Foto: Archiv blogerky)

 

Úryvek


Byla jsem mu vydána na milost a nemilost, jakoby zabalená do měkkého vlněného koberce. Neviditelná lepicí páska mi tlačila lýtka do zadní strany stehen a další kus lepicí pásky mi držel ruce spoutané za zády. Bolelo to, ale zároveň to bylo příjemné a vzrušující, a i když jsem se cítila odhalená a zranitelná, už dávno jsem zjistila, že mě tyhle stavy dokážou vzrušit tak, jak bych nikdy nemyslela, že je to vůbec možné. Skutečně to nezní moc logicky: jak mohu cítit obavy z toho, kde se mě příště zmocní, a přesto se chvět touhou.
                                                                                                Strana 7, Deník 8 - záznam 1

 

Hodnocení knihy


V rámci žánru je kniha zajímavá, originální - s detektivní zápletkou. Erotické scény si zaslouží svoji pozornost, neboť jsou dobře napsány. Ale i přesto mi byla hlavní hrdinka spíše nesympatická a tak se mi kniha hůře četla, nevtáhla mne do příběhu. Na druhou stranu, závěr si mne opravdu získal.
Moje hodnocení: 6/10


Závěrečné shrnutí
Autor: Lisa Renee Jonesová
Série: Inside Out
Díl: 2. Sama sebou
Žánr: Erotický román, krimi
Vazba: pevná s přebalem
Počet stran: 335
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2014
Moje hodnocení: 6/100 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •