Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nahlédněte do přístavního města Portsmouth, zmítaného lidskými osudy za vlády Jindřicha VIII., který chce ovládnout moře pomocí svého loďstva.

RECENZE: Děti moře - Historický román plný lásky a nenávisti

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 02.08.2016, 00:00 | 02.08.2016, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Nahlédněte do přístavního města Portsmouth, zmítaného lidskými osudy za vlády Jindřicha VIII., který chce ovládnout moře pomocí svého loďstva.

Charlotte Lyne – Děti moře
Historický román

2
(Foto: oficiální zdroj)

Příběh

Příběh o lásce spojující lidi v přátelství, v manželství, ale i touze, ba přímo posedlosti po materiálních věcech a moci. To vše ukrývá kniha Děti moře odehrávající se v Anglii za dob Jindřicha VIII., která sleduje především příběh tří hlavních hrdinů, jež přátelství a láska udržuje pohromadě i přes nepřízeň osudu.

Anthony, ač ocejchován vraždou bratra, si hledí své lásky k lodi Mary Rose, kterou musí dovést k dokonalosti. Fenella, Athonyho fenyklýček, jeho družka, která přihlíží Anthonyho honbě za prokletou lodí. A na závěr také Sylvestr, přítel, který je stmeluje, který poskytne Fenelle domov, když jde Anthony za svým snem.

Styl psaní

Kouzelně psaný příběh rozepsaný do podrobností tak, že se do něj čtenář dokáže ponořit a vžít. Na druhou stranu místy natažený více než je potřeba. Zaměřen na více osob, které jsou zde alespoň trochu vykresleny a jdou za svojí životní touhou. Vše do sebe zapadá, dané události vytvářejí reakce a osud nejen hlavních postav.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč číst a hlavně… CO ČÍST! 14 tipů pro všechny

Jaké knížky číst? Super tipy přesně pro holky!

Nevíš, co číst? Mám pro tebe několik tipů

Příběh se odehrává víceméně spíše mezi dělníky a prostým lidem, ale i přesto nahlédnete mezi vyšší vrstvy, mezi kterými se nevybojovává místo tím, co člověk umí, ale kolik toho ví na druhé.

Obálka

Při prvním pohledu na obálku bych očekávala příběh odehrávající se ve vyšších vrstvách ve společnosti krále a jeho žen. Ano, příběh do těchto míst zavítá, ale především o něm vypovídá právě rozbouřené moře a loď v pozadí vyšňořené dívky.

Hodnocení knihy

Opravdu rozsáhlý příběh, místy zbytečně natažený, ale i přesto výtečně napsaný. Propracované charaktery hlavní postav, spousta závanu osudů, které hýbají s celým dějem a ovlivňují chování postav. Příběh především z přístavního města Portsmouth, můžeme tedy tušit, že kromě lásky a nenávisti bude příběh doprovázen také osudem jedné lodi – Mary Rose.
Moje hodnocení: 7/10

Závěrečné shrnutí

Autor: Charlotte Lyne
Název: Děti moře
Žánr: historický román
Počet stran: 528
Vazba: pevná s přebalem
Nakladatelství: Brána
Rok vydání: 2015
Moje hodnocení: 7/100 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •