Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Svezme se společně po proudu neuvěřitelných pohádek snoubících v sobě reálný svět s bláznivými představami autora Terryho Jonese.

RECENZE: Zábavný pohádkový svět pro malé i velké

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 16.12.2014, 00:00 | 16.12.2014, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Svezme se společně po proudu neuvěřitelných pohádek snoubících v sobě reálný svět s bláznivými představami autora Terryho Jonese.

Pohádky k neuvěření jsou tak neuvěřitelné, až se dotýkají svým významem reálného světa. Nebojte se tedy nakouknout do této oddechové knihy.

Terry Jones - Pohádky k neuvěření

Pohádky k neuvěření
(Foto: oficiální zdroj)


Příběh


Originální zábavné pohádky inspirované nejen moderní dobou, historií, ale hlavně autorovou bláznivou fantazií. Dobrodružství budeme sledovat jak na souši, tak na moři, jak bohaté, tak chudé, a přesvědčíme se, že moc nemůže být absolutní bez následků a i ten nejchudší může být nakonec svým způsobem nejbohatší.

Hned v první pohádce nás uvítá Loď bláznů, šílení námořníci, kteří by vlastně na moři neměli co dělat, a k nim se nechá najmout chytrý klučík, kterému nejde počínání námořníků na rozum. Jak dlouho na lodi vydrží a jaká úskalí bude muset řešit?

Styl psaní

Pohádky jsou krátké i trošku delší, takže pokud jste nečtenáři nebo chcete knihu číst svým dětem, jsou opravdu výborné před spaním. Kratičké a zábavné příběhy doplněné nádhernými ilustracemi od Michaela Foremana. Náhled stylu jeho ilustrací naleznete ihned na obálce, kde nás uvítají piráti z první pohádky Loď bláznů.

Tyto pohádky jsou určené nejen pro malé, ale jistě pobaví i velké. Navíc v sobě přináší skryté ponaučení, a naším úkolem je nad každým příběhem se zamyslet a přijít na to, co nám vlastně chtěl říct. Tohle na této knize velmi oceňuji.

PREČTI SI TAKÉ: 

RECENZE: Počkám na tebe
RECENZE: Péra a perutě
RECENZE: John na konci umře

Obálka

Krásná obálka s bláznivými piráty jistě přitáhne zrak každého. Ilustrace Michaela Foremana perfektně oživí nejen první stranu, kterou z knihy uvidíte, ale další jeho ilustrace vás budou provázet celou knihou.

Hodnocení knihy

Opravdu výborné, zábavné a zároveň poučné příběhy, které si jistě oblíbí jak malí, tak velcí. I já v nich našla zalíbení, jsou takovým mým večerním únikem od náročného dne, a přeci v sobě nesou moudrost života. Jistě si také jako já užijete naplno nádherných barevných ilustrací, kterými je kniha doplněna.

Závěrečné shrnutí

Autor: Terry Jones
Název: Pohádky k neuvěření
Žánr: pohádky
Vazba: pevná
Počet stran: 152
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2014
Moje hodnocení: 10/101 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •