Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Opět se setkáváme s našimi známými Adamem a Evou. Ačkoliv zrovna nejsou spolu Adamovým přičiněním, vše se má vrátit opět do starých kolejí. Není divu, když Eva po několika Adamových návštěvách čeká dítě.

RECENZE: Milostný románek Adama a Evy má pokračování

Erotika
zdroj: Thinkstockphotos Erotika
aktualizováno 16.09.2014, 00:00 | 16.09.2014, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Opět se setkáváme s našimi známými Adamem a Evou. Ačkoliv zrovna nejsou spolu Adamovým přičiněním, vše se má vrátit opět do starých kolejí. Není divu, když Eva po několika Adamových návštěvách čeká dítě.

Jitka Volfová - Smlouva s Evou: Zkouška lásky
Nakladatelství: Mladá Fronta
Erotický román | 18+

 

 

Příběh


Adam s Evou byli dokonalá dvojka, jenže pak se vše zvrátilo a Adamova žárlivá povaha a agresivní chování vyhnaly Evu z jeho dosahu. Nic ale netrvá věčně, tito dva lidé se milují, nakonec se usmíří a dají se opět dohromady.

Z naivky Evy - kterou v tomhle díle ještě chvíli bude (aneb Evička se hodně podiví, když si po několika intimních chvilkách s Adamem uvědomí, že by bez ochrany vlastně mohla otěhotnět), se nakonec vlivem těhotenství stane neuvěřitelná žárlivá stíhačka, pomalu horší než v minulém díle Adam.

Adam si pro změnu kvůli Evinu těhotenství nemůže užít svoji pravidelnou dávku sexu, a tak si hledá cestičky, jak tuto situaci obejít a přitom neublížit podrážděné Evě, která na to nemá ani pomyšlení.

Ačkoliv je zde opět výrazným prvkem sex, okolo kterého se vše točí, zdá se mi, že hodně do popředí se v tomto dílu dostanou i děti či nevěra, její podoby a následky.


Styl psaní


Autorka se velmi zlepšila v porovnání s minulým dílem. Ono přeháněné „uragán vášně“ jsem tentokrát ani neviděla, postavy dostaly reálnější podoby. Sex je zde někdy popsán, ne však nijak důkladně, jedná se o krátké scénky. Jindy je jen naznačen jedinou větou.

Co mi bylo ale stále na obtíž, byly dlouhé rozhovory, které mnohdy nebyly podstatné. Opět zde jsou také vsuvky, v kterých autorka vypisuje aktuální dění jiných párů. Knihu tím natahuje, zvláště ke konci, kdy se vlastně mezi Adamem a Evou nic dramatického neděje. Naopak si myslím, že měla děj zakončit, a tyhle příběhy si schovat pro zcela novou knihu.

Na druhou stranu se v hlavní linii občas nachází myšlenky, které autorka velmi brzy utne. Je to škoda, mohly být více rozvinuty, měly potenciál.

 

PŘEČTI SI TAKÉ: 

RECENZE: Nebezpečná touha

TIP NA ČTENÍ: Lechtivá knihovnička pro osamělé večery

Erotický román, který se moc nepovedl


Obálka


Opět na nás vykoukne obálka v smyslné černé a růžové barvě, která se ke knize perfektně hodí. V popředí navíc smyslně leží žena a nápis EROTIC nám dá již jasně najevo, o čem má kniha být.

 

Smlouva s Evou
(Foto: oficiální zdroj)

 


Úryvek


Proč jenom mi Adam pořád tak zoufale schází? ptala se sama sebe už snad posté. Kdy se konečně zbavím vzpomínek na jeho úsměv, pohlazení, objetí, milé slůvko?
Ani vědomí, že Adam je na tom zřejmě podobně, jí moc nepomáhalo. Usuzovala tak z jeho e-mailů a esemesek, které jí vytrvale posílal a které se od sebe příliš nelišily:
Evičko, moc mi chybíš. Nerozmyslíš si to? Je mi moc smutno. Nevrátíš se?
- strana 7

 

Hodnocení knihy


Když knihu srovnám s minulým dílem, tak si velmi polepšila. Ačkoliv je zde stále dost věcí, které mi v četbě překážely (viz výše), tentokrát jsem knihu přeci jen dočetla svižněji. Hlavní postavy již byly umírněny, kniha dostala i další témata, nejen v hlavní roli sex.
Moje hodnocení: 4/10


Závěrečné shrnutí


Autor: Jitka Volfová
Díl: 2. Smlouva s Evou
Žánr: erotický román
Vazba: pevná
Počet stran: 320
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 2013
Přístupné: 18+
Moje hodnocení: 4/10
 1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •