Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také se občas místo knih pustíš raději odpočinkově do audioknih? Pak jsi jistě zaznamenala i hlas Terezy Bebarové. Ta namluvila mimo jiné i známé knihy jako je 50 odstínů šedi či Hunger Games. Dnes ti zde přináším rozhovor o její práci.

ROZHOVOR s Terezou Bebarovou nejen o audioknihách

Tereza Bebarová - 4
zdroj: Jakub Deml Tereza Bebarová - 4
aktualizováno 26.03.2015, 10:42 | 25.03.2015, 18:08 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Také se občas místo knih pustíš raději odpočinkově do audioknih? Pak jsi jistě zaznamenala i hlas Terezy Bebarové. Ta namluvila mimo jiné i známé knihy jako je 50 odstínů šedi či Hunger Games. Dnes ti zde přináším rozhovor o její práci.

Jste známou českou herečkou a oceňovanou dabérkou. Nově jste se také pustila do namlouvání audioknih. Co vás k tomuto kroku vedlo? Jaký je váš vztah ke knihám?

 

Začalo to tak, že jsem dostala nabídku na namluvení velmi úspěšné knihy Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně, která získala cenu Josefa Škvoreckého. Pak jsem namluvila trilogii známou z filmového zpracování Hunger Games a v současné době pracuji na dokončení Padesáti odstínů temnoty. Na knihy v současné době sama moc času nemám, a tak si audioknihami často krátím čas, hlavně v autě.

 

Když svoji práci porovnáte, raději dabujete nebo hrajete?

 

Každá práce má svoje a je fajn, když je můžu střídat. Momentálně už skoro rok nedabuji, protože jsem se svými 180 kolegy na černé listině, kvůli snaze změnit podmínky pro naši práci.

 

Máte raději namlouvání audioknih o samotě, nebo uvítáte kolegy? S kým se vám doposud namlouvalo knihy nejlépe? A máte nějakou historku ze zákulisí ať již ohledně čtení knih nebo dabování?

 

Jsem ráda sama, ale je pravda, že atmosféra je při dialogu s živým kolegou úplně jiná a v minulosti se běžně točilo ve dvou, třech i čtyřech lidech. A zážitků je během dabingu spousta, už jsem dabovala i pod vodou, nebo s vycpanou pusou.

 

Tereza Bebarová
(Foto: Facebook official)

 

Mezi audioknihami, které jste namlouvala, můžeme nalézt rozmanité žánry. Je nějaký žánr, který se vám četl hůře? A kterou knihu jste si naopak užila nejvíce?

 

Měla jsem těžké chvilky u každé brutální pasáže v Hunger Games, nemluvě o několika stránkových erotických scénách v Padesáti odstínech šedi. Nejvíce si vážím Žítkovských bohyň, protože je to kniha skutečně dobrá a jímavá.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Ondra Brzobohatý, ideální chlap na nákupy! ROZHOVOR
ROZHOVOR: S Terezou Kerndlovou o postavě, líčení a módě
Rozhovor s návrhářkou Beatou Rajskou o líčení a nehtech
VLOG: Rozhovor s Lucií Borhyovou

 

Na svém kontě máte i audioknihu 50 odstínů šedi. Jak se vám tato kniha líbila a odvážila jste se zhlédnout i film v kině?

 

Kniha je to vskutku odpočinková a řadím ji do žánru červené knihovny. Brala jsem to tak, že to načtu pro všechny ty fanynky, co knihu milují a stráví s nahrávkou příjemné večery. Film jsem neviděla a ani se na něj nechystám.

 

Jaký je váš nejoblíbenější spisovatel a kniha? Raději knihy čtete, poslechnete si audioknihy nebo vyčkáváte na filmové zpracování knihy?

 

Ráda čtu knihy Miguela Ruize, zásadní pro mě byla kniha Léčebný kód Alexandera Loyda a z beletrie mě oslovil Michail Bulgakov, John Irving, Ken Kesey aj.

 

Tereza Bebarová
(Foto: Facebook official)

 

Prozradila byste závěrem, zda něco nového plánujete, kde by se na vás mohli čtenáři těšit?

 

Kromě dokončení trilogie Padesáti odstínů šedi mě čeká ještě jedna audiokniha pro děti a pak v létě nějaké hezké filmování.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •