Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sobota na Světě knihy bývá většinou takovým největším tahákem na program a také velkou příležitostí na spoustu setkání, protože si můžeš být téměř na 100% jistá, že tam tvůj kamarád knihomol nebo oblíbený český autor jistě bude.

Svět knihy 2018: Hladová smečka hledá jídlo a autory

svet knihy - 3
zdroj: Archiv blogerky svet knihy - 3
aktualizováno 07.06.2018, 00:00 | 07.06.2018, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Sobota na Světě knihy bývá většinou takovým největším tahákem na program a také velkou příležitostí na spoustu setkání, protože si můžeš být téměř na 100% jistá, že tam tvůj kamarád knihomol nebo oblíbený český autor jistě bude.

Já utíkala už na brzký ranní program, protože na jedné z besed se objevila blogerka Karolína Mikšíková, kterou můžeš znát především z FB stránky Karolina: život, na který metr nestačí, kde postuje rozličné humorné příhody z života na farmě, nad kterými se už nějaký ten pátek bavím. Vyrůstala jsem také na vesnici, takže její trable naprosto chápu. Karolína Mikšíková byla nakonec oslovena nakladatelstvím, aby vydala své internetové příspěvky také knižně, což se stalo, a já jsem moc zvědavá, jaká její kniha je, protože si ji odvážím domů.

 

Zvědavě jsem také nakoukla na besedu s LGBT tematikou, na kterou byli sezváni spisovatelé Martin Bečan, Theo Addair a bloger Jakub Pavlovský. První dva zmínění do své knihy zařadili páry stejného pohlaví, ať již jako hlavní postavy nebo ty vedlejší a poslední zmiňovaný se k této skupině hlásí, takže může vše podat z jeho pohledu, jak to dnes ve společnosti je a funguje. Na besedě mimochodem padly i tipy na literaturu, přičemž byla zmíněna i kniha pro děti, která se řadí k LGBT literatuře a tou je kniha Princ & Princ.

 

svet knihy - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

V průběhu dne jsem si také odlovila Terezu Matouškovou alias Temnářku a jejího přítele, s kterými jsem společně procházela veletrh a nakukovala na besedy. Nakonec jsme se hladově přesunuli do restaurace na oběd a řeč se vedla mnoha směry. Mimochodem Terka aktuálně pilně pracuje na své další knize, která trochu časově předběhne její předchozí knihy z Podmoří a bude sledovat vše ještě více od začátku. Už nyní se ví, že opět bude měnit nakladatelství, ale kterému knihu nabídne, to je zatím ve hvězdách – nejprve chce své dílo totiž dokončit a už teď to vypadá, že rozsahově to bude zatím její největší kniha. Pokud si chceš prozatím přečíst něco mimo Podmoří, můžeš sáhnout po její poslední knize Válka zrcadel.

 

Dále jsem nakoukla na křest nové knihy Hladová smečka, tak už jsem moc zvědavá, jak se Martin Sládek s vikingským tématem popral. Kmotrem knihy se stal Jaroslav Mostecký, autor vikingské tetralogie Vlčí věk a křtilo se jak jinak než medovinou. Mimochodem ačkoliv je to první takové dobrodružné fantasy od nakladatelství Mystery Press, není hlavně poslední. Naopak touto knihou to vše odstartovávají a chtějí do svého repertoáru zařadit i vydávání tohoto žánru.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Svět knihy 2018: První rozkoukávací den a první čeští autoři
Svět knihy 2018: Pátek o pohnutých lidských osudech
Jaké jsou ty nejlepší knihy roku 2017?

 

svet knihy - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Na Světě knihy probíhala ale také spousta dalších zajímavých programů. Pro fanoušky Harryho Pottera byl přichystán před levým křídlem speciální kouzelnický program – já tam nakoukla zrovna, když se tvořilo s dětmi. V pravém křídle se pro změnu dále pokračovalo v malování komiksové zdi, která byla také dokončena a ihned obdivována návštěvníky veletrhu. K polskému stánku mne například přilákala středověká hudba linoucí se z hudebních nástrojů čtyř dobově ustrojených žen z kapely Euphorica.

 

I přesto, že jsem si dnešní den velmi užila, spoustu lidí jsem minula díky té velké mase návštěvníků, což mne trochu mrzí. Prostě nejlepší dny na návštěvu jsou čtvrtek, pátek a neděle, kdy je zde poloprázdno a nemusíš se prodírat davy. Přiznám se, že na sobotu to byl trošku slabší program a měla jsem výtky i k některým moderátorům besed, jako by od daného spisovatele ani knihu nečetli. Ale i tak jsem ráda, že jsem mohla tento den prožít nejen mezi knihami, ale také se spoustou lidí, které jsem dlouho nepotkala nebo které jsem nově poznala.


Moje knižní přírůstky

 

Tak tentokrát byl v plánu nákup pouze podpisových kousků, ale jak jsem tak stála ve velmi dlouhé frontě v Euromédii, nakonec jsem přibrala i Podivnou knihovnu, kterou mám stejně na seznamu už nějakou dobu. Také tu mám dva nepodepsané Žambochy, protože původně jsem chtěla sehnat podpis pro mě i pro kamaráda, ale nakonec se nezadařilo autora zastihnout.

 

svet knihy - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

Karolina Mikšíková – Život, na který metr nestačí (Ikar)
Haruki Murakami – Podivná knihovna (Odeon)
Martin Sládek – Hladová smečka (Mystery Press)
Miroslav Žamboch – Na ostřích čepelí (Triton)
Miroslav Žamboch – Zakuti v oceli (Triton)

 

Nové podpisy do sbírky

 

Přivezla jsem si s sebou i dvě knihy pro podpis, o jejichž autorech jsem věděla, že se na veletrhu objeví, ať již jako návštěvníci, nebo besedující hosté. Na křtu Hladové smečky se objevil také ilustrátor obálky, který byl velice zaskočen mojí prosbou o podpis a nějakou menší kresbou, ale nakonec se vše zadařilo a vysněné podpisy mohu přivézt domů. Za pozornost určitě také stojí báječné věnování autora knihy Hladové smečky.

 

svet knihy - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

Tereza Matoušková – Děti vánice (Epocha)
Karolina Mikšíková – Život, na který metr nestačí (Ikar)
Theo Addair – Muffin a čaj (Yoli)
Martin Sládek – Hladová smečka (Mystery Press)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •