Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdy se může zdát, že když je léto za námi, jako by všechny hlavní akce a festivaly prostě zmizely, ale opak je pravdou. I na podzim nebudeš vědět, kam se dříve vydat za knihami. Neváhej nahlédnout na seznam toho, co rozhodně nesmíš přehlédnout.

Tak tyhle podzimní knižní akce si určitě nenechej ujít!

festival - 1
zdroj: Archiv blogerky festival - 1
aktualizováno 14.09.2018, 00:00 | 14.09.2018, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Někdy se může zdát, že když je léto za námi, jako by všechny hlavní akce a festivaly prostě zmizely, ale opak je pravdou. I na podzim nebudeš vědět, kam se dříve vydat za knihami. Neváhej nahlédnout na seznam toho, co rozhodně nesmíš přehlédnout.

Svět knihy Plzeň


21.-22. 9., Plzeň


sk2018.svetknihy.cz/cz/sk-2018-plzen/navstevnici


Svět knihy se rozšířil, a kromě klasického jarního termínu v Praze se nyní představí na podzim v Plzni. Bude to první ročník a očekávání jsou veliká, přeci jen, Svět knihy je pojem, tak jak si povede v Plzni? Již teď víme téma, které zní Literaturou ke vzdělání, ale na hosty a program celého veletrhu si ještě chvíli musíme počkat. Také zvědavě sleduješ, jaké to tedy bude?

 

festival - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

CONiáš


22. 9., Praha


mlp.cz/cz/projekty/akce/conias


Jsi tím pravým milovníkem fantasy a sci-fi literatury? Tak to nezapomeň na konci září zamířit do Městské knihovny v Praze, kde se bude konat CONiáš! I letos si můžeš poslechnout přednášky od předních spisovatelů naší malé zemičky a tentokrát na téma Hrdinství. O tom se rozpovídají třeba Františka Vrbenská, Lucie Lukačovičová či Pavel Renčín, ale také spousta další osobností. Samozřejmě nesmí chybět ani zahraniční host, kterým je chorvatská autorka fantasy knih Ana-Marija Posavec, které u nás letos vyjde román Vincent. Završením večera bude projekce filmu Predátor: Evoluce ve 3D.

 

Podzimní knižní veletrh Havlíčkův Brod


5.-6. 10., Havlíčkův Brod


hejkal.cz/veletrh


Pokud ráda pobíháš mezi stánky nakladatelů a hledáš knižní perly, další knižní veletrh tě čeká už v říjnu a tentokrát v Havlíčkově Brodu. Jako každý rok i letos se bude volit nejkrásnější kniha roku. Na veletrhu se budeš moci setkat se spoustou českých i zahraničních autorů, konkrétní program bude představen tento měsíc, ale již teď je jisté, že se zde budeš moci setkat třeba s Alenou Mornštajnovou, Petrou Dvořákovou a Zdeňkem Svěrákem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Prožila jsem Colours of Ostrava bez poslechu jediné kapely!
Jaký byl Humbook 2017, knižní festival pro mladé?
Ostravský knižní veletrh 2017

 

festival - 4
(Foto: Archiv blogerky)

 

Humbook


6. 10., Praha


humbookfest.cz


Poslední roky přitahuje pozornost mladších čtenářů knižní festival pro mládež Humbook. Každoročně se zde můžeš setkat v jeden den se spoustou zahraničních a českých autorů, kteří píší Young Adult literaturu. Mezi českými autory se můžeš těšit na jednu cestovatelku Dominiku Gawliczkovou, která příjemně vykoukne mezi hned několika autory z oblasti fantastiky, Petrou Machovou, Petrou Stehlíkovou a Pavlem Barešem. Ze zahraničních hostů se pak představí Sara Raasch, Claudia Gray a
Estelle Maskame, kdy některé z jejich knih potěší i něžné dívčí srdíčko.

 

festival - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

FF Speciál - FanCity 2018


18.-21. 10., Chotěboř


ffspecial.cz


Pro fantasy a sci-fi vám bije srdce a nejsou to pouze knihy? Pak také nesmíš promeškat Festival Fantazie Speciál, tedy výjimečné čtyři dny, které mají připomenout jedinečnou atmosféru z letního Festivalu Fantazie. Všechny dny můžeš trávit s přáteli u přednášek, filmů, videoher či deskovek. Čeká na vás spousta turnajů, workshopů a aktivit, které rozvíří podzimní sychravé dny a vytvoří z nich něco kouzelného.

 

festival - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

Potterfest 2018


17. 11., Praha


potterfest.cz


Jsi fanynkou Harryho Pottera? Pak ti jistě nesmí uniknout Potterfest, na kterém se letos mimo jiné bude promítat nový film Fantastická zvířata a Grindelwaldovy zločiny, ale to je jen začátek. Tu správnou atmosféru naladíš díky Filmové filharmonii, která zahraje známé melodie z filmu, můžeš se také projít Příčnou ulicí – je libo hůlku nebo kotlík? A samozřejmě nesmí chybět ani osobnosti ze světa Harryho Pottera. Tak nažhav hábity a utíkejte do Bra… vlastně do Prahy.

 

Tak kampak na podzim zamíříš ty?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •