Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přemýšlíš, jak strávit další volný víkend? Hrady a zámky již otevřely své dveře dychtivým návštěvníkům, tak není nic lepšího, než se pustit do prohlídky jedné z těchto historických památek.

TIP NA VÝLET: Za zámky na jižní Moravu

zamek
zdroj: Archiv blogerky zamek
aktualizováno 11.05.2017, 00:00 | 11.05.2017, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Přemýšlíš, jak strávit další volný víkend? Hrady a zámky již otevřely své dveře dychtivým návštěvníkům, tak není nic lepšího, než se pustit do prohlídky jedné z těchto historických památek.

Dnes jsem se ti rozhodla dát pár tipů, které by ti mohly pomoci ujasnit si, kam se vlastně můžeš podívat.

 

vylet - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Zámek Mikulov se nachází v malebné krajinně a vinařské oblasti. Já jej navštívila minulý rok ve spojení s festivalem sýrů (na který můžeš zajít i letos). Jedná se o nádhernou stavbu čnící nad městem a to přímo v jeho středu. Nachází se totiž na skále a mnohdy můžeš spatřit i kusy skály prorůstající zámkem, tam, kde nebylo zbytí.

 

Zámek je jedinečně vybaven. Nenalezneš tady klasicky vystavěné pokoje z tehdejších dob, ale řazení jako muzeu. Nachází se zde i spousta unikátních věcí jako dochované šaty či velký sud, do kterého kdysi poddaní odlévali daň z vína.

 

Když si projdeš zámek, určitě nezanedbej okolí, které nabízí další stavby jako např. Dietrichsteinskou hrobku a Kozí hrádek. Užiješ si i přírodních úkazů v jeskyni Na Turoldu nebo se můžeš projít na Svatý kopeček tzv. Křížovou cestou.

 

vylet - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Dalším zámkem, který by neměl uniknout tvojí pozornosti, je Lednice. Původně letní sídlo je opravdu rozsáhlé a úžasně vybavené. Při jeho procházení budeš mít pocit, jako bys byla jednou z princezen v tehdejší době.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Dolní Morava a adrenalinový zážitek!
Top 5 míst, která o prázdninách určitě navštiv!
Užij si víkend v Liberci

 

Zámkem to ovšem nekončí, navazuje na něj totiž francouzská květinová zahrada plná soch, fontán a živých plotů, ale také anglická zahrada, která dbá spíše na přírodní ražení. Pokud máš v oblibě květiny a další exotické rostliny, určitě nezapomeň na návštěvu zámeckého skleníku.

 

Jestliže se vynadíváš po blízkém okolí, jistě své možnosti rozšiř dále. V širším okolí se nachází další stavby, uměle vytvořená zřícenina hradu či lovecké zámečky. Celý Lednicko-valtický areál je tak vhodný pro turistiku i cyklistiku s pohybem na zdravém vzduchu.

 

vylet - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Krasný barokní zámek nalezneš i v Buchlovicích. Zámek je to sice pomenší, na druhou stranu opravdu bohatě vyzdobený a svojí prohlídkou dostane opravdu každého. Od nádherného nábytku, přes jedinečné fresky na zdech, až k drobnostem denního života. Zámek sice nabízí jen jednu prohlídkovou trasu, ale kdyby ti to bylo málo, můžeš si vydat i do zámecké zahrady společně s průvodcem.

 

Ve zdejší zahradě plné starých a mohutných stromů se každoročně přes léto pořádá také výstava fuchsií. Pokud máš ráda květiny, svoji návštěvu si tak vhodně naplánuj. Mimo jiné zde narazíš také na potulující se pávy, které se nebojí přijít blíž k tobě.

 

Nedaleko můžeš navštívit i hrad Buchlov, který byl původním sídlem majitelů zámku. Dále můžeš třeba zavítat do kláštera Velehrad. Jedná se o poutní baziliku, která byla papežem Janem Pavlem II. vyznamenána Zlatou růží.


Kam se tedy na výlet vypravíš ty?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •