Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte rádi strašidelnou četbu? Připravila jsem si pro vás hned několik tipů na příběhy, které vás vnesou do napjatých situací plných děsu.

Tipy na strašidelné čtení

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 29.12.2015, 00:00 | 29.12.2015, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Máte rádi strašidelnou četbu? Připravila jsem si pro vás hned několik tipů na příběhy, které vás vnesou do napjatých situací plných děsu.

Není nad klasiku

Pak v svém ebenovém zjevu ponoukal mne do úsměvu
Vážný, přísným chováním, jež bylo velmi vybrané –
„Ač ti lysá chochol v chůzi, jistě nejsi havran hrůzy,
Jenž se z podsvětního šera v bludné pouti namane –
Řekni mi své pravé jméno, plutonovský havrane!“
Havran děl: „Už víckrát ne.“


Kdo by nepoznal sloku ze známého díla Havran od Edgara Allana Poa a není to jistě to jediné, co byste si od něj měli přečíst. Sepsal mnoho povídek přinášejících napětí a hrůzu při čtení během sychravých podzimních nocí. Na trhu objevíte jistě nejednu sbírku seskládanou z jeho děl a v mysli vám uvíznou Černý kocour či Jáma a kyvadlo.

Další tajemstvím opředenou knihou jsou Upírské příběhy napsané Arturem Conanem Doylem. Objevíte napětí schované ve sbírce povídek, ve kterých je upír přímo zpodobněn nebo jinak symbolizován. V některých povídkách se setkáte i se známou dvojící Holmes-Watson.

Ale není to poslední upírský nádech, který zmíním. Vynechat Draculu od Brama Stockera by byla velká chyba. Deníková a dopisová četba o tajemném zlu sídlícím v Transylvánii, které se rozhodlo podívat dál do světa – do Londýna.

1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Knihy pro dospívající

Prokleté město od Lisy McMann nás přenese do městečka Cryer's Cross, kde se beze stopy začnou ztrácet studenti. Po jednom z dalších zmizení začne Kendall slyšet podivné hlasy a pustí se do odhalení děsivého tajemství. Nutno podotknout, že kniha se velkou částí zabývá románkem Kendall.

V knize Rok 2140: Deklarace smrti přináší autorka Gemma Malley zajímavé téma. V této době již existuje možnost dlouhověkosti, která s sebou nese jednu nevýhodu - přelidnění světa. Proto na úkor dlouhého života se nesmí rodit nadbytečné děti. Život za život. Kniha vypráví příběh Anny, která je Přebytečná, navíc a je připravována na život sluhy pro ty Vyvolené. Jenže svět jí změní Petr.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Strašidelný Gothic styl! Šla bys do toho taky?

RECENZE: Máš pro strach uděláno? Knížka Démonolog bude pro tebe určitě to pravé!

MOJE POPRVÉ: Rozložil deku do trávy za hřbitovem

Láká vás středověký larp, táboření v hlubokém lese bez všech těch moderních vymožeností? Pak neváhejte sáhnout po knize Saeculum od Ursuly Poznanski. Svého hlavního hrdinu Bastiana díky zamilovanosti nastrčila do pro něj neznámého prostředí. Na první pohled to vypadá jako skvělá příležitost pro sblížení se se Sandrou, jenže pak zmizí z tábora první dobrodruh a telefony nejsou po ruce. Kniha s výbornou atmosférou, vynikajícím příběhem, kterou doporučím opravdu všem.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Mistr hororu

Jako poslední přidávám tři knihy, trilogii Zhoubný kmen od Guilerma del Tora a Chucka Hogana. Do New Yorku přilétá letadlo, bezpečně přistává, ovšem na palubě není zaznamenán jakýkoliv pohyb. Když je prohledáno specialisty, jsou objevená mrtvá těla bez zjevné příčiny – je za tím neznámá nemoc? Nakonec se ovšem čtyři z nich probírají k životu. Je karanténa opravdu nutná? Co může za zvláštní situaci? A pak se objeví Abraham Setrakian, který se již v minulosti s tímto zlem setkal a nehodlá ani tentokrát nechat vampýři virus vyhrát.

Knihy byly i zfilmovány jako seriál The Strain, v aktuální době je ukončena druhá série a již je potvrzeno natáčení třetí. Můžete si tak užít tento příběh i v jiné podobě.

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •