Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trošku netradiční knihu o upírech Deník úúúplně obyčejného upíra napsal Tim Collins a první díl se jmenuje Moje super rodinka.

Upíři nejsou vždy dokonalí

Čtení
zdroj: Thinkstockphotos Čtení
aktualizováno 18.10.2012, 00:42 | 18.10.2012, 00:03 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Trošku netradiční knihu o upírech Deník úúúplně obyčejného upíra napsal Tim Collins a první díl se jmenuje Moje "super" rodinka.

Jaké to asi je, když je ti 15, máš problémy se vztahy nejen se spolužáky ve škole, ale také s děvčaty? Jaké to je, když ti přepere sestra s nemožným vkusem? Jaké to je, když máš podivné rodiče, kteří tě znemožňují na každém kroku? A jaké to je, když je ti 15 už mnoho desítek let a pořád je to stejné, nikdy z toho nevyrosteš?

Příběh
Upíří outsider Nigel se potýká nejen se svou možnou první láskou, ale také s upířími schopnostmi, které se mu jaksi vyhnuly obloukem. Začíná nový školní rok, nové trable, znemožnění se a otravný tělocvikář a je jen na Nigelovi, jak svůj neustále se opakující patnáctý rok života zvládne tentokrát. Změní se něco, nebo vše zůstane v opakovaných neúspěších?

Styl psaní

Kniha je psaná prostě, tedy je jednoduchá ke čtení. V knize je použit netypický styl písma Comics Sans MS, či jemu podobný a písmo není drobné. Jelikož je kniha deníkem, je tomu uzpůsobeno i členění knihy. Nenaleznete zde klasické členění na kapitoly, ale krátké úseky rozdělené nerovnoměrně na dny, případně i hodiny daného dne, pokud se konalo něco, co bylo třeba zaznamenat podrobněji.

PŘEČTI SI TAKÉ:
RECENZE: Každý den, každou hodinu
Chceš si přečíst něco originálního? Mám pro tebe tip

Celá kniha je navíc téměř na každé straně doplněna ilustrací vztahující se k deníkovému zápisu.

Obálka

Z obálky na vás ihned dýchnou kresby prostupující také celou knihou. Jako pozadí byl zvolen linkovaný papír tak typický pro deníkové zápisky, obálku doplňuje ještě pero, takže nemůže být pochyb o obsahu. Co se týče volby písma názvu série, dýchla na mne ta tajemná upíří elegance.

 

Kniha
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Úryvek
Dnes nějaký policista celé škole promítal video o bezpečnosti silničního provozu. Součástí videa byly i pěkné krvavé záběry, které rozrušily několik mladších žáků, ale já jsem z nich jenom dostal žízeň. Někdy se za sebe stydím.
- den 6. ledna, strana 10

Ukázku knihy nalezneš ZDE.

Hodnocení knihy
Rozhodla jsem se tentokrát nehodnotit bodově, neboť hodnocení rozdělím do dvou části dle typu čtenáře.

- Příležitostný čtenář
Knihy nemáš moc v oblibě, ale aby se neřeklo, tak nějakou sem tam zkusíš přečíst? Je ti zhruba mezi 12 až 15 lety? Pak zkus sáhnout právě po knize s tímto typickým puberťákem v hlavní roli. Tedy ne úplně typickým, neboť jako upír má nějaké ty trable navíc.

Kniha je lehce čitelná, nemá dlouhé kapitoly, neboť je členěna deníkově, tedy dle dnů a doprovodné ilustrace na téměř každé straně knihy ti jistě četbu zpříjemní.

- Čtenář labužník
Pokud patříš do této skupiny, pak raději sáhni po jiné knize. Prostý jazyk, neustálé stěžování a typicky ohraný puberťácký život s různými trápeními. Celou knihu doprovází neustále obrázky, písmo je větší, takže toho textu ke čtení mnoho nebude.

Závěrečné shrnutí
Autor: Tim Collins
Titul: Deník úúúplně obyčejného upíra
Díl: 1. Moje "super" rodinka
Žánr: fantasy, romantické
Vazba: měkká
Počet stran: 224
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
Doporučený věk: 11+5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •