Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ušetřila jsem nějakou tu korunku a opět jsem investovala do laků. Nejenže ti ukáži jeden pěkný nail art, na který nepotřebuješ být extra zručná, ale také dva použité laky zhodnotím, abys věděla, po čem příště sáhnout.

Už jsi zkoušela krakelování? RECENZE na laky

Krakelovací lak
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Krakelovací lak
aktualizováno 26.10.2012, 00:00 | 26.10.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Ušetřila jsem nějakou tu korunku a opět jsem investovala do laků. Nejenže ti ukáži jeden pěkný nail art, na který nepotřebuješ být extra zručná, ale také dva použité laky zhodnotím, abys věděla, po čem příště sáhnout.

Ve světě ručních prací to není již žádná novinka, krakelování se běžně používá, nejčastěji jako součást techniky decoupage. Krakelování je umělé vyvolání prasklinek, které mají imitovat starobu věci, která jí dodává zvláštní dekorační nádech.

Pokud tě zajímá krakelování věcí, doporučuji ti následující článek: Vyrob si krakelovaný rámeček.

 

Následně se tato technika přenesla i na pole dekorativní kosmetiky, respektive laků, které na nehtech tento efekt také vyvolají. Dnešní trh nabízí již mnohé značky laků, které umožňují vytvořit umělé prasklinky, takže můžeš směle sáhnout po své oblíbené.

 

Krakelovací lak
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Nejprve použij podkladový lak, který bude prasklinkami prosvítat. Nejlépe kontrastní barvu, aby opravdu krásně vynikla. Po zaschnutí laku sáhni po tom speciálním pro krakelování. Naber laku na štěteček více a nanes jej pouze jedním (!) tahem. V případě širšího nehtu si jej rozděl na dvě části, které zvlášť jedním tahem nalakuješ. Pokud bys prasklinky ještě jednou přelakovala, aby byl lak kvalitněji nanesen, již by se nemusely tak kvalitně vytvořit. Také pamatuj na pravidlo, že čím více laku naneseš, tím větší prasklinky se vytvoří.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Ozdob si svoje nehty, aby ladily s podzimem
Romantický nail design: Růžová obloha

Naposledy bych zmínila, že prasklinky se nejčastěji tvoří právě ve směru nátěru. Velmi doporučuji nános top coatu pro upevnění laku s podporou k praskání, jelikož by se ti mohly začít malé kousky odštipovat.

 

Krakelovací lak
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Já použila jako podkladový lak Essence Colour&Go odstínu č. 138 a na krakelování jsem využila laku Rimmel Crack your colour černé barvy. Fotografie pořízena v umělém osvětlení, lak od Essence má svěží hráškovou barvu s nádechem do žluta.

Essence Colour&Go
Tento druh laku nabízí velikou škálu barev, která jistě uspokojí každého. Lak má hustší štěteček, s kterým se dobře manipuluje. Cena je velice příjemná – 39 korun.

Doporučuji lak natírat v malých vrstvách 3x až 4x. Svrchní vrstva je během chvilky suchá, ovšem lak pod ní usychá velmi, velmi dlouho, takže může způsobit přetékání (kdy se udělá například na kraji nehtu velká "kapka“), velice snadno se protlačí rýhy apod. Opravdu ti kladu na srdce, nikoliv jednou či dvěma silnými vrstvami, ale raději tenkých vrstev více, pak lak uschne bezproblémově. Co bych velmi podtrhla, lak vydrží pouhé 3 dny, pak se začne odlupovat.

 

Krakelovací lak
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Rimmel Crack your colour
Nabízí tři barevné odstíny, konkrétně černou, červenou a stříbrnou. Pokud tě zajímá cena, pak jej nalezneš za 69 korun.
Má široký plochý štětec pro kvalitní a snadné nanesení laku. Lak velmi rychle usychá a vznikají krásné prasklinky dle očekávání. Doporučuji použití top coatu – jelikož tento lak podporuje tvorbu prasklinek, může mít tendence se odštipovat.

Znáš techniku krakelování? Zkoušela jsi ji již na svých nehtech?8 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •