Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ještě jste neslyšeli o Humbooku? Možná je to proto, že tento literární festival u nás zažil teprve svůj první ročník, ale i tak měl opravdu co nabídnout a kdo tam nebyl, ten prohloupil.

V Čechách se poprvé uskutečnil literární festival Humbook. A bylo narváno!

Humbook
zdroj: Lucie Tomanová/Krasna.cz Humbook
aktualizováno 17.10.2016, 16:37 | 17.10.2016, 16:37 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Ještě jste neslyšeli o Humbooku? Možná je to proto, že tento literární festival u nás zažil teprve svůj první ročník, ale i tak měl opravdu co nabídnout a kdo tam nebyl, ten prohloupil.

Na festival se totiž sjeli nejen čeští, ale i zahraniční spisovatelé, kteří byli opravdu velkým lákadlem. Není divu, že budova praskala ve švech, snad bude festival příště na větším místě, aby byl dostupnější více knihomolům. Světe div se, lístky se totiž předem vyprodaly a kdo se dlouho rozhodoval, ten už se neměl na festival jak dostat.

 

Humbook
(Foto: Lucie Tomanová/Krasna.cz)

 

Pro návštěvníky byl připraven hlavní přednáškový sál, v hale byl pak menší koutek pro další menší přednášky. Kdo nevěděl, kam zajít nebo se nevešel na danou přednášku, mohl využít zajímavých aktivit. Zabavit vás tak mohl pukec nebo psaní na psacím stroji, ale jelikož jsme době plné mobilů a internetu, velký zájem byl i o instagramovou zeď, na které byly vytištěné veškeré fotky z instagramu označené danými tagy.

 

Humbook
(Foto: Lucie Tomanová/Krasna.cz)

 

Já většinu času strávila v hlavním přednáškovém sále, kde se nejprve slova ujala Natalja Ščerba s novinkou v naší zemi – Časodeji. Je to šestidílná série, které se v zahraničí velmi dobře daří. Mnohem širší publikum ovšem přilákala Ruta Sepetysová, které zde již vychází třetí kniha Sůl moře. Ruta je opravdu živelná a veselá osoba, ačkoliv píše o ne zrovna příjemných událostech. Přiznám se, že ačkoliv jsem milovnicí fantastiky, její knihy zaměřující se na fikci dle skutečné události pro dospívající mohu doporučit.

 

 
Nejočekávanější osobou dne byl ovšem Christopher Paolini s jeho Odkazem Dračích jezdců. I on si sám sobě odmoderoval besedu, aktivně komunikoval s návštěvníky a prozrazoval perličky ze svého života a z psaní jeho knižní série.


Všechny tyto tři besedy jsem se rozhodla natočit a během následujících dní tak budete moci zhlédnout autory, které jste třeba na festivalu nezastihli. Během pauz jsem tedy musela horlivě dobíjet baterie fotoaparátu, protože chudák má již něco za sebou a vedro v přednáškovém sále mu také dvakrát nesvědčilo.

 

 

Ale ne, to nebyla hlavní náplň pauz, hlavně jsem se setkala s několika knižními blogery a dělili jsme se o své zážitky. Jsem moc ráda, že jsem se takto mohla s mnohými setkat osobně, je to vždy příjemnější vědět, jaký daný člověk je.

 

Humbook
(Foto: Lucie Tomanová/Krasna.cz)


Každopádně festival jsem si opravdu náramně užila a doufám, že po úspěchu prvního ročníku naváže i druhý se stejně dobrými hosty. Ale to až za rok, tak doufejme, že se máme na co těšit.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •