Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nebylo by to ono, kdybych letos nenavštívila i naše brněnské vánoční trhy. Že jsi tam nikdy nebyla? Pojď nahlédnout na fotografie a nech se nalákat na toto kouzelné místo.

Vánoční trhy v Brně

vánoční trhy - 9
zdroj: Archiv blogerky vánoční trhy - 9
aktualizováno 24.12.2014, 00:00 | 24.12.2014, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Nebylo by to ono, kdybych letos nenavštívila i naše brněnské vánoční trhy. Že jsi tam nikdy nebyla? Pojď nahlédnout na fotografie a nech se nalákat na toto kouzelné místo.

 

Svoji cestu jsem započala na Moravském náměstí. „Moravák“ byl vždy spíše takový vedlejší, co se vánočních trhů týče. Nalezli jsme tu nějaké atrakce pro děti, kluziště apod. Jelikož je ale letos rozkopaný Zelný trh, musely se vánoční trhy v duchu uměleckých řemesel a domácí výroby přenést sem.

 

vánoční trhy - 9
(Foto: Archiv blogerky)
 
Přibylo zde tedy velké množství stánečků, mohli jste zahlédnout i uměleckého kováře, ale pravou radost zde prožil můj děda, který pobíhal od jednoho stánku ke druhému, které se nesly v duchu zabíjačky. To víš, že ani já neodolala a ochutnávala.
 
vánoční trhy - 10
(Foto: Archiv blogerky)
 
vánoční trhy - 11
(Foto: Archiv blogerky)
Kromě všudypřítomného jídla jsi mohla zalézt i do stanové čajovny, která poskytuje útěk ze sychravého počasí. Je zde i mini pódium, kde se hudebníci snažili vyzvat návštěvníky k zapojení se do zábavy, ale vznikající bláto většinu odrazovalo, a tak přihlíželi zpovzdálí. 
 
vánoční trhy - 12
(Foto: Archiv blogerky)
 
Ovšem uličky se rozbíhají do všech stran, takže je jen na tobě, co v nich vlastně objevíš. Pak jsme pomalu přešli na hlavní vánoční trhy, které se nacházejí jako vždy tradičně na náměstí Svobody. Přilehlé ulice jsou nádherně nazdobené a jistě si také zaslouží obdiv. Co mne ovšem zaráželo, že neobměnili trasu tramvaje č. 4, která tak musí projíždět přes přeplněné náměstí.
 
vánoční trhy - 2
(Foto: Archiv blogerky)
 
vánoční trhy - 1
(Foto: Archiv blogerky)

Náměstí tě uchvátí jistě mnoha dominantami. V první řade je to vánoční strom, který je celý poset drobnými světýlky a na jehož špici je nepřehlédnutelná velká hvězda. Hned kousek od něj se rozprostírá velký dřevěný betlém v životní velikosti. Není to žádné drobátko a čítá mnoho osob i zvířat. Kousek od betlému tě přivítají ovce a kozy, které do malé ohrádky s přiléhající boudu zapůjčila Zoo Brno. Většinou jich v minulosti bylo více, nebo že by zrovna všechny byly schované, když jsem přišla se na ně podívat?
 
vánoční trhy - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 
Ovšem nesmí chybět ani tradiční vánoční expres, tedy malý vláček s drobnou tratí, na kterém se vozí rozradostněné děti. Zvonice pro vaše přání se ovšem tentokrát posunula, nenalezneš ji vedle vánočního stromku, ale musíš jít až ke konci trhů směrem k Masarykově ulici.
 
vánoční trhy - 4
(Foto: Archiv blogerky)
 
 
Samozřejmě i zde probíhá vánoční program, a to na velkém pódiu. Pro bližší informace nahlédni na následující stránku: http://brnenskevanoce.cz/program. A nezapomeň na zimní kino denně od 19 hodin hned vedle pódia.
 

 

Nejen vánoční trhy, ale celé město září vánoční náladou, která se nevyhnula ani radnici s naším brněnským drakem.
 

vánoční trhy - 6
(Foto: Archiv blogerky)

 

Myslíš si, že zde moje pouť končí? Právě naopak, čeká nás překvapivě ještě jeden trh. Ptáš se jaký, když všechna náměstí v centru jsem již prošla? Ovšem vynechala jsem vzdálenější vánoční trhy. Chce to trochu přidat do kroku, projít obchodní galerii Vaňkovka a v jejím středu se vydat mezi jídelními fast foody a Datartem ven.
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TIPY na ty správné vánoční dárky!
Vyměň obyčejný lak na nehty za gel lak

 

vánoční trhy - 7
(Foto: Archiv blogerky)

 

Takže až se pokocháš vánoční výzdobou Vaňkovky, dostaneš se na pomenší trhy, kterým opět dominuje, ačkoliv menší, pódium. Pro děti je zde opět vláček, stánky jsou rozmanité a hlavně zde není takový nával, takže se nemusíš obávat, že ti někdo vyrazí horký nápoj z rukou.
 

vánoční trhy - 8
(Foto: Archiv blogerky)

 

Tak kam půjdeš ty? Necháš se zlákat tradičními vánočními trhy na náměstí Svobody a Moravském náměstí? Nebo si zajdeš na vánoční trhy k Vaňkovce, kde se dá více dýchat? Ať tak nebo tak, všude na tebe čeká kouzelná atmosféra Vánoc, kterou připomínají nejen dekorace, ale také příjemný hudební program.

 2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •