Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když se řekne čokoláda, určitě tě začne honit mlsná, ale co teprve když čokoládu cítíš ze všech stánečků kolem sebe? Zvědavě jsem nakoukla na ČokoFest v Brně.

VLOG: Jaký byl čokoládový festival v Brně?

Vložit video na:

aktualizováno 23.03.2016, 06:00 | 23.03.2016, 06:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Když se řekne čokoláda, určitě tě začne honit mlsná, ale co teprve když čokoládu cítíš ze všech stánečků kolem sebe? Zvědavě jsem nakoukla na ČokoFest v Brně.

Během 10.-12. března probíhal v OC Campus Square netradiční festival, který si putuje už od loňského roku od města k městu. Pro chuťové pohárky návštěvníky byly připravené rozličné delikatesy, že bylo velmi těžké se rozhodnout, co z toho všeho vlastně ochutnat (dříve).

Nepřeberné množství pralinek, netradičně dochucených tabulek čokolád, ale i čokolády jako teplý nápoj. Ale to nebylo vše, čokolády si to zamířily i mezi ovoce, slané pokrmy, čaje či do kosmetiky.

Já navštívila festival ve čtvrtek, kdy v provizorní kuchyni zrovna předváděl čokoládové umění Jan Péter. Návštěvníkům představoval zajímavé recepty s použitím čokolády a nechával je i výsledný výtvor ochutnávat. Mne zrovna zastihl recept na kachnu s čokoládovým zelím, což znělo opravdu neuvěřitelně.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Čokoláda při dietě? ANO!

Největší mýty o akné: Vadí čokoláda, hranolky a nedostatek sexu?

Co na tebe prozradí oblíbená čokoláda

Doplňující program přinášel návštěvníkům zajímavé tipy, ale dalo se i zabrousit si počíst něco o historii čokolády, obdivovat netradiční čokoládový výtvory a mnohé další.

Ačkoliv jsem si slíbila, že se jdu jen nakouknout, i přesto jsem odcházela s nádherně zdobenými pralinkami, zeleným čajem s kakaovými boby a z kelímku pozobávala ovoce máčené v čokoládě. Kdo by tomu odolal. Pokud si myslíš, že ty ano, tak se zkus nakouknout do videa s „ochutnávkou“ tohoto festivalu.

Že jsi nestihla čokoládový festival v Brně? Pak budeš mít letos ještě příležitost v Českých Budějovicích, Liberci, Praze a Plzni. Více o festivalu ČokoFest najdeš na adrese www.cokoladovy-festival.cz.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •