Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho z nás se chce na internetu projevovat, ovšem internet poskytuje též jistou dávku anonymity. Z tohoto důvodu mnoho lidí používá pro své internetové prezentování myšlenek či tvorby přezdívku. Jak ale vystoupit z toho davu přezdívek tak, aby si...

Volba přezdívky

aktualizováno 11.05.2012, 07:54 | 11.05.2012, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Mnoho z nás se chce na internetu projevovat, ovšem internet poskytuje též jistou dávku anonymity. Z tohoto důvodu mnoho lidí používá pro své internetové prezentování myšlenek či tvorby přezdívku. Jak ale vystoupit z toho davu přezdívek tak, aby si nás druzí zapamatovali a nespletli s někým jiným?

Symboly a čísla

 

Jelikož je přezdívka jménem naší tvorby, tak jako se podepisují pod svou tvorbu firmy, je důležité si uvědomit, že to není žádné firemní logo. Naše přezdívka je pouze název a tak by měla zůstat pouze u písmenek, maximálně nějaké to symbolické číslo.

 

Symboly i čísla jsou často užívány právě z toho důvodu, že stejnou přezdívku již někdo nese, a tak je třeba ji ozvláštnit a odlišit (a kdo si zapamatuje to mračno hvězdiček, teček, pomlček, číslic a jejich pořadí?).

 

U symbolů vzniká ten problém, že pokud se jmenujete "**LucíkPucík**“, tak o vás nikdo nebude mluvit jako o "dvě hvězdičky, Lucík Pucík, dvě hvězdičky“, ale pouze o Lucíkovi Pucíkovi a pokud již někdo takový existuje, může dojít k mýlce.
Symboly tedy není vhodné používat.

 

U čísel je většinou opět takto řešeno již zabrané jméno, zde ovšem je většinou volena přezdívka "Kačka78“ nebo "Jeník12“. U první varianty Katka odhaluje, že je narozena roku 78, u druhého Jan, že mu je 12 let. První případ vytahuje Katku z anonymity, neboť prozrazuje svůj věk, druhá varianta kromě již uvedeného problému také druhý, kdy jakmile Janovi bude o rok více, již informace bude zavádějící a Janovi nemusí vyhovovat.

 

Čísla tedy nejsou vhodnou variantou, vždyť i vaše jméno se neskládá z číslic.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak zatočit s akné? Bioderma pomůže

Sbližování je jako sport, aneb i tady se musí cvičit!

 

Volba přezdívky

 

Pokud chcete zachovat anonymitu, tak jako přezdívka není vhodné zvolit vaše jméno či jeho zkomoleninu, někomu ale své jméno prozradit nevadí, což je tedy pak čistě na rozhodnutí daného člověka.

 

Co se velmi často využívá, jsou přezdívky z reálného života, jako je "žabka“, "upírek“ apod. Pokud vás ale pod touto přezdívkou zná vaše okolí a přezdívka je opravdu jedinečná, pak si vás vaši přátelé a známí mohou na internetu dohledat. Nejčastěji se proto volí přezdívky složené, povětšinou z věcí, které máme rádi nebo písmenek, které pro nás něco znamenají. Tímto bych také přiblížila vznik své přezdívky:

Dragell: DRAGon + Lucie <- mým oblíbeným zvířetem je drak a vše jsem to tak doladila eLkem, tedy počátečním písmenem své přezdívky, druhé L je čistě kreativní libůstka.

 

A jak jste skládali svou přezdívku vy?

 

Tímto článkem nechci nikomu vnucovat, jak má přezdívka vypadat, ale je třeba se přece jen trochu nad tím zamyslet, protože až vás bude znát o kapku více lidí a dohledávat si vás na google… je lepší mít originální chytlavé jméno :)
Na závěr bych chtěla zmínit, že častá změna přezdívky vás ochudí o návštěvníky stejně jako měnění adresy své stránky. Lidé si vás nestihnout zapamatovat.10 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •