Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Že vaše vlasy nejsou dost pevné a účes se bortí? Je to tedy jednoduché, potřebuje zafixovat speciálními přípravky. Představme si společně lak a tužidlo na vlasy.

Zafixuj své vlasy jednou provždy!

Péče o vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Péče o vlasy
aktualizováno 21.01.2016, 00:59 | 21.01.2016, 00:59 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Že vaše vlasy nejsou dost pevné a účes se bortí? Je to tedy jednoduché, potřebuje zafixovat speciálními přípravky. Představme si společně lak a tužidlo na vlasy.

Lak nebo tužidlo, co vlastně použít?
Na to je velmi jednoduchá odpověď. Potřebujete vlasy vyfoukat do bohatého účesu? Pak vezměte na pomoc tužidlo, které naneste do vlhkých vlasů a začněte je přes kulatý kartáč vyfoukávat. Jakmile tužidlo uschne, zpevní váš účes.

Jestliže pouze potřebujete zafixovat nezbedné prameny složitého účesu, sáhněte po laku. Lak je závěrečnou úpravou a dále by se vlasy neměly tepelně upravovat. Při zásahu žehličkou sice vlasy neuvěřitelně zpevníte a účes bude nezdolný, ovšem vlisovaný lak zničí vlasovou strukturu. Sama jsem takto měla ze salonu upravené vlasy, které po "sundání" účesu byly zralé na ostříhání.

Pro perfektní účes

Stalo se vám, že jste z vlasů měly jeden velký slepec nebo naopak vám vůbec nedržely? Možná jste někde v procesu použití udělaly chybu. Jestliže používáte pěnové tužidlo, použijte pouze malé množství, při větším se účes bortí a tužidlo nedrží.

 

Lak je potřeba na vlasy stříkat ze vzdálenosti 30 cm, nevytvoří tak z vlasů pevnou krustu, ale přesto je bude držet v potřebném tvaru. Navíc je potřeba dbát, aby se nedostalo na vlasovou pokožku, tedy neužíváme lak ke kořínkům. Lak totiž pokožku vysušuje a časté, špatné používání může přinést lupy.

Zafixuj své vlasy jednou provždy! - 1
(Foto: Lucie Tomanová/Krasna.cz)


Používám

Já i máma preferujeme odlišnou úpravu vlasu, navíc ona si udržuje kratší vlasy a já je naopak nechávám narůst, takže mám možnost vám zhodnotit oba dva přípravky, lak i tužidlo. Konkrétně máme doma aktuálně přípravky od Syoss z kategorie COLOR PROTECT na naše barvené vlasy. Jak pěnové tužidlo, tak lak na vlasy mají fixaci stupně 4.

Máma si tužidlo velmi chválí, stačí ho troška a hravě jí pomůže k bohatému účesu jejích mikádových vlasů. Navíc je v tužidle zakomponována ochrana proti teplu při fénování, což je velké plus. Drží pevně a upravené vlasy vám budou dělat radost celý den.

Přiznám se, že když jsem lak dostala, trošku jsem se zalekla, protože se značkou Syoss jsem se již jednou setkala a to s barvou na vlasy, která mi moc nesedla. Ale proč nedat značce druhou šanci, mohlo to být prostě jen výrobkem.

 

A jsem ráda, protože lak má opravdu vynikající fixaci, na vlasech je lehký, netvoří žádné pevné krusty vlasů. Taková přirozená mlha na vašich vlasech, která je drží tak, jak je třeba. Zkoušela jsem jej už i na fixaci pudrových barev na vlasy a od doby, kdy jsem jej nanesla, tak pudr držel poctivě na vlasech, ačkoliv jsem si je (díky svému zlozvyku) několikrát za den upravovala a hrála si s nimi.

Zafixuj své vlasy jednou provždy! - 2
(Foto: Lucie Tomanová/Krasna.cz)9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •