Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš pocit, že ti příliš padají vlasy? Je to vůbec normální a co si s tímto problémem počít? Pojďme tedy nahlédnout blíže, copak se to s námi děje a jak si můžeme pomoci.

Zastav vypadávání vlasů!

vlasy
zdroj: Thinkstockphotos vlasy
aktualizováno 01.12.2014, 00:00 | 01.12.2014, 00:00 | Lucie Tomanová/Krasna.cz

Máš pocit, že ti příliš padají vlasy? Je to vůbec normální a co si s tímto problémem počít? Pojďme tedy nahlédnout blíže, copak se to s námi děje a jak si můžeme pomoci.

Je to vůbec normální?


Vlasy prostě vypadávají, aby se mohly obnovovat, růst kvalitněji. Denně ti vypadne i stovka vlasů a je to stále v pořádku. Nejčastěji tě to děsí právě díky tomu, že máš vlasy dlouhé a tak to vypadá, jako by ti jich vypadlo opravdu mnoho.

 

Nejvíce vlasy vypadávají během mytí hlavy a česání, kdy za ně taháš. Uvolní se ovšem jen ty slabé, které by stejně brzy vypadly, takže tím pomáháš v jejich obnově. Pokud ovšem nacházíš po prospané noci chuchvalce vlasů na polštáři, již je něco špatně a je na čase navštívit lékaře. Za vypadáváním vlasů totiž může stát i problém se štítnou žlázou či další hormonální výkyvy. Pokud ti začnou více vypadávat vlasy po nasazení nových léků, konzultuj jejich užívání s lékařem.

 

Jak omezit vypadávání vlasů?


První věcí je opatrné rozčesávání, což souvisí i s výběrem správného hřebenu pro tvé vlasy. Dále také šetrnější mytí vlasů, které tolik nedrb, necuchej, ale jemně umyj. Raději se podívej po přírodních značkách šamponů a kondicionérů, třeba Weleda nebo Lush. Když si umyješ vlasy, vždy počkej na kompletní vysušení a teprve pak je rozčesávej, nejlépe za pomocí přípravku pro snadné rozčesávání. Snaž se také vlasy nosit co nejvíce volně, protože nošení gumiček a skřipců jen přispívá k jejich vypadávání, vytrhávání a lámání.

 

 

Zkus omezit tepelné úpravy vlasů jako je žehlení či foukání, které je poškozují a lámou. Za snížením počtu vlasů může stát i používání chemických barev na vlasy, které můžeš jednoduše vyměnit za přírodní barvu hennu.

 

Pozor na životosprávu!


Vlasy jsou také odrazem tvé životosprávy, může to být nedostatečný spánek, nekvalitní strava postrádající vitaminy a minerály a obzvláště pak stres, který je nemocí dnešní uspěchané civilizace. Přemýšlej o tom, co jíš, snaž se stravovat zdravě, vyvaruj se smaženého a zařaď do svého jídelníčku zeleninu a ovoce. Zkus konzumovat i ryby a nezapomínej na luštěniny. Dodržuj pitný režim a pravidelný spánek.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejčastější módní omyly českých žen
MÍŠA DOUBRAVOVÁ: Chtěla bych si založit food blog a mít vlastní restauraci!

 

Za stresem stojí nejen vypjaté situace, nestíhání plánovaných úkolů, problémy v rodině, mezi přáteli a podobně, ale je to právě i výše zmíněný špatný životní styl. Čím lépe o tělo pečuješ, tím více je odolné proti stresovým situacím a snadněji je zvládá.

 

Poslední záchrana


Pokud neřešíš problém, což je právě špatná životospráva a stres, nezadržíš rychlejší vypadávání vlasů. Ovšem i přesto jsou dnes na trhu různé vitaminové doplňky a jiné výrobky, které ti mohou pomoci zmírnit vypadávání vlasů. Zajdi si do nejbližší lékárny, kde ti jistě rádi poradí.


Diskuze


Máš pocit, že ti příliš vypadávají vlasy?
Jak tento problém řešíš?2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •