Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je jasné, že každý máme jiný fototyp pleti. Někteří se opalují snadno, jiní hůře. Někteří mají sklony se spálit, jiní nemusí ani používat opalovací krém. Každý máme jinou pokožku. Je to přirozené, je to normální.

10 důvodů, proč je super být bledulka

Plavky
zdroj: Thinkstockphotos Plavky
aktualizováno 15.08.2017, 00:00 | 15.08.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Je jasné, že každý máme jiný fototyp pleti. Někteří se opalují snadno, jiní hůře. Někteří mají sklony se spálit, jiní nemusí ani používat opalovací krém. Každý máme jinou pokožku. Je to přirozené, je to normální.

Já osobně patřím mezi bledulky. Vždycky jsem bojovala s posměšky typu „jsi ředitelka vápenky, splýváš se stěnou za tebou“ a lidé, kteří mě neznali, se mě ptali, zda mi není špatně či jsem nemocná, jelikož vypadám nějak bledě. Mohla bych se opalovat hodiny na sluníčku a stejně bych se nakonec buď spálila, nebo by nebyla vidět žádná změna. V momentě, kdy se opálím, jak nejvíce můžu, vypadám jako normální člověk v zimě.


Ovšem já se vždy snažím na všem vidět něco pozitivního. Nevěším z toho hlavu, naopak jsem na svou bledou pokožku pyšná. A proč? To se dozvíš v následujících bodech.


1. Bledá pleť byla (a je) symbolem krásy


V Japonsku se ženy záměrně neopalovaly a naopak na sebe plácaly bílý make-up, aby zůstaly světlé. Čím světlejší, tím lepší, jelikož to pro ně byl symbol krásy. Zatím co nižší vrstva obyvatelstva pracovala na sluníčku a tudíž byli opálení, vyšší vrstva se schovávala pod slunečníkem.


2. Bledá pleť působí mladistvě


Při opalování pokožky mnohdy dochází k tzv. předčasnému stárnutí pleti. Pleť ztrácí na elasticitě a zvyšuje se tvorba vrásek. Logicky poté vypadáme starší. Bledá pleť je naproti tomu rozzářená a hlaďoučká jako mají miminka. Ano, moje porcelánová pleť mi ubírá roky.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jsi bledulka? Udělej z toho svou přednost!
Barevné líčení pro bledulky
Kosmetické problémy, které trápí dívky!


3. Je to pleť bez nedokonalostí z opálení


Při opalování se mohou na pleti objevovat nejen běžné pihy, ale i pigmentové (stařecké) skvrny, stařecké bradavice, červené tečky, rozšířené žilky či další skvrnky a útvary. To u neopálené pleti nehrozí.


4. I bledá pleť působí zdravě


Mnohdy bledulky působí na první pohled nemocně, ale nemusí tomu tak být vždy. Na bledé pleti jde totiž více rozpoznat, pokud se jedinec cítí nesvůj, v rozpacích nebo je ovlivněn vášní. Ano, všechny tyto psychické reakce na opálené pleti nejdou tolik vidět, zato bledulkám se rozzáří tvářičky růžovou barvičkou. Je to roztomilé.


5. Bledulky mohou střídat hnědou barvu s blond


Na světlejších typech vypadají blonďaté vlasy rozhodně lépe, než na typech snědších. Každá bledulka si tedy může vybrat, jakou barvu vlasů chce mít a nemusí řešit, zda jí bude slušet.


6. Nepotřebujeme příliš pigmentované kosmetické produkty


Některé stíny, rtěnky, pudry, make-upy či cokoliv jiného postrádají vysokou pigmentaci, aby na pleti vynikly. Na bledulce vynikne i ta nejsvětlejší barvička. Dá-li si na sebe opálená žena rtěnku v třešňové barvě, bude skoro působit jako nude odstín vhodný na denní nošení, zatím co na bledulce pořádně vynikne!


Samozřejmě, že i opálená pleť má své výhody, ale já pro tentokrát chtěla rozradostnit den všem bledulkám. Važte si své sněhobílé pokožky.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •