Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hubnutí je mánie, která hýbe s celým světem. Všichni chceme vypadat jako ony modelky ze stránek časopisů, ale bohužel… nic nejde tak snadno a tak zkoušíme a zkoušíme.

10 typů hubnoucích maniaků!

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 04.09.2016, 00:00 | 04.09.2016, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Hubnutí je mánie, která hýbe s celým světem. Všichni chceme vypadat jako ony modelky ze stránek časopisů, ale bohužel… nic nejde tak snadno a tak zkoušíme a zkoušíme.

Napadlo mě sepsat 10 typů hubnoucích maniaků při tom, když jsem poslouchala mé kamarádky. Každou bych zařadila do nějaké skupiny. Občas mi to přijde až úsměvné a tak trochu roztomilé, tak se pojďme pobavit!

1) Ta, co nejí!
Jednoduše řečeno si myslí, že když nebude jíst nic, zhubne. Tělo, když nedostává žádný příjem energie, si začne ukládat tukové zásoby na horší časy. Proto děti v Africe mají nafouknutá bříška. To není ta dobrá cesta za vysněnou postavou.

2) Ta, co se snaží nejíst!
Ačkoliv se snaží, bohužel ji chybí cílevědomost/motivace. Vydrží do 6 hodin večer nejíst, a pak chytne „žravku“ a splácá všechno, co najde. Pak je jí samozřejmě špatně, protože snědla ještě víc, než by normálně snědla za celý den.

3) Ta, co cvičí, a pak se přejídá.
Je to tzv. snaživka, která sice jde do posilovny, kde se hodiny potí, ale pak přijde domů a jelikož je jí jasné, že spálila spoustu kalorií, tak si může dovolit čokoládu, chipsy, hamburger, hranolky a k tomu ještě smažák… no to se ty hodiny posilování pak vynulují. Doporučuje se jíst nejméně 1 hodinu po cvičení (bílkoviny jsou vítání a dovolit si můžeš i něco sladšího, jako je třeba ovoce).

4) Ta, co vyzkoušela všechny diety!
Dietářka už má za sebou snad všechny diety napříč celým internetem. Jeden týden jedla jen ovoce, druhý pouze luštěniny, pak se dočetla o zázračném smoothie... No a pak zas zkusila nějaké zaručené pilulky, po kterých měla zhubnout 10 kg, ale neúspěšně. A proč tak špatné výsledky? Dietu nevydržíš držet celý život, proto jakmile se vrátíš do běžných stravovacích návyků, vrátí se i kila (tzv. jojo efekt). Všimla sis, že pilulky na hubnutí musíš zapíjet třeba litrem vody? To protože žízeň ti může zahnat „hlad“. Takto tyto kouzla fungují. Neutrácej za ně peníze a nehazarduj se zdravím!

5) Ta, co vše zachrání proteinovými tyčinkami.
Proteiny, proteiny a proteiny. Nic jiného ani nejí.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vyvracíme 5 největších mýtů o hubnutí

12 zásadních chyb, kterých se dopouštíme při hubnutí

Proč je dobré při hubnutí zařadit CHEAT DAY neboli hřešící den

6) Ta, co to dělá blbě
. Věří všem těm müsli tyčinkám a light produktům, aniž by si přečetla složení a počet kalorií. Ne všechny výrobky „bez cukru“ a s nápisem „fit“ nebo „light“ jsou nízkokalorické a zdravé, čti etikety.

7) Ta, co je magor přes zdravou stravu.
Vzala totiž hubnutí opravdu vážně. Cvičí, hlídá si jídelníček…, jenomže taky nemluví snad o ničem jiném. Stal se z ní závislák na hubnutí! Nedovol, aby se ti tvůj hubnoucí plán dostal až příliš do hlavy. Drž se při zemi a zůstaň svá.

8) Ta, co hubne jednou za měsíc.
Jednou za čas si uvědomí, jak je se svým tělem nespokojená a začne hubnout, ale samozřejmě ji to nevydrží moc dlouho. Poté se zas vrátí ke své lenosti a přejídání.

9) Ta, co odkládá.
Určitě od takové dívky uslyšíte: „Začnu od 1. září, začnu další rok, začnu příští týden, od pondělí začínám…“

10) Ta, co přišla na to, jak se správně hubne.
Je trpělivá. Ví, že se nedostane na svou vysněnou váhu hned. Snaží se cvičit aspoň 1,5hod denně (má vlastního trenéra, aby cvičila tak, jak má). Přehodnotila svůj jídelníček (nechala si vystavit speciálně na míru od výživové poradkyně) a jí zdravě a dostatečně (5 – 6 krát denně), ale ví, že jeden „hřešící den“ je povolen a svět se nezhroutí. Užívá si života, cítí se lépe a lépe. Ale nejsou pro ni míry 90 60 90 priorita číslo 1!

Tímto článkem určitě nechci nikoho urazit, je to spíše pro pobavení a k zamyšlení. Našla ses v některém typu hubnoucího maniaka? Znáš nějaké další typy?9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •