Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč se tolik upouští od čtení? Proč mnoho mladých nikdy nesáhlo na knížku? Vždyť čtení je fajn a má mnoho výhod! Jaké to jsou? To jsem sepsala v mém novém článku aneb 11 důvodů, proč číst!

11 důvodů, proč číst

kniha
zdroj: Thinkstockphotos kniha
aktualizováno 22.03.2018, 00:00 | 22.03.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Proč se tolik upouští od čtení? Proč mnoho mladých nikdy nesáhlo na knížku? Vždyť čtení je fajn a má mnoho výhod! Jaké to jsou? To jsem sepsala v mém novém článku aneb 11 důvodů, proč číst!

Povinná četba? Žádný problém.


Pokud čteš jako divá, pak ti nebude problém přečíst ani jakoukoliv povinnou četbu do školy. Věř mi, že se ti to před maturitou bude hodit. Ve čtení budeš zběhlá a jednu knížku zvládneš bez problému za hodinku.


Diktáty budeš zvládat levou zadní.


Při čtení samozřejmě sleduješ, jak se jednotlivá slova píšou. Nevědomky dostáváš do hlavy, kde se píše čárka, jak funguje přímá řeč a jiné češtinářské chytáky. Pokud ti pravopis dělá problém, pak v knihách najdeš odpověď.


Nenápadně se vzděláváš!


Nejprve začneš moderní beletrií a posouváš se ve svém literárním životě dál a dál. Časem zabrouzdáš i do kvalitnější literatury a objevíš kouzla našich slavných literátů.


Dozvíš se plno nových informací!


Někdy čtu knihu, která se na první pohled zdá jako klasický románek 21. století. Ovšem například se odehrává ve Francii. Díky tomuto faktu se pak dozvídám spousty informací o této zázračné zemi, jejich zvyky, mravní zákony a smysl pro módu. Vždy v každé knize je přidaná hodnota – někdy je to ta informační.


Podporuješ svou fantazii!


Proč knihy bývají lepší než filmy? Protože u knihy má každý možnost vyfantazírovat si příběh dle svého gusta. Dává průchod našim myšlenkám. Obzvlášť u dětí by se fantazie měla podporovat.


Objev samu sebe!


Prostřednictvím knih můžeš nalézt samu sebe. Na základě oblíbeného žánrů nenápadně zjistíš své skryté touhy a sny. Můžeš se inspirovat od hlavní hrdinky, jaké bys ráda jednou dělala povolání, co bys ráda zkusila v životě nového… třeba tě kniha navede k prvnímu krůčku za svým snem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak stihnout přečíst povinnou četbu?! Návod pro ty, které čtení nebaví
Tip na čtení: Tyhle holky bys měla znát!
Hledáš pořádné čtení na jarňáky? Máme pro tebe skvělé tipy


Přečti si větu vícekrát a…


Miluji motivační knihy, které v sobě skrývají tajemství. Každý si v nich může najít „to své“. A někdy třeba jen postačí si přečíst jednu hlubokomyslnou větu vícekrát a zjistíš poslední puzzlátko celé hádanky. Najednou ti vše začne dávat smysl. Najednou se ti rozsvítí fiktivní žárovka nad hlavou a vše bude jasné. Stojí to za to!


Utečeš od kruté reality!


Čtení je také jistá forma terapie. Trápí tě něco v tvém osobním životě? Zkus na chvíli utéci od problémů všedních dnů do nějaké knihy. Můžeš se zasnít, uvědomit si, že na světě nejsi sama, že i jiní lidé mají problémy.


Zrelaxuj se u knihy!


Někdo si pustí rád film nebo seriály, jiní poslouchají hudbu a já ráda čtu, pokud mám chvíli odpočinku. Dokáži se při čtení pořádně zrelaxovat. Ráda sáhnu po oddechové literatuře, která se čte sama a člověk nad ní nemusí nijak složitě přemýšlet.


O dárky mají tví blízcí vystaráno.


Co ti darovat? No přeci knihu. Ano, i takto jim to usnadníš, pokud začneš číst.


Máš se na co těšit a z čeho radovat!


Pokud se do knih zamiluješ, stanou se tvou vášní. Vždy se budeš těšit na to, až si na chvíli sedneš a budeš číst. Budeš se radovat při každém odchodu z knihkupectví, kdy si v rukou poneseš nějaký poklad.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •