Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ze zákona jsme dospělými od 18 let, ovšem já bych ráda mluvila o tzv. sociální dospělosti. Tedy momentu, kdy se sám jedinec osamostatní a přebírá veškerou zodpovědnost v jeho životě. Společnost ho bere jako soběstačného… zkrátka dospělého.

3 poslední krůčky na internetu, abys byla SKUTEČNĚ dospělá

Dívka s počítačem
zdroj: Thinkstockphotos Dívka s počítačem
aktualizováno 06.11.2017, 00:00 | 06.11.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Ze zákona jsme dospělými od 18 let, ovšem já bych ráda mluvila o tzv. sociální dospělosti. Tedy momentu, kdy se sám jedinec osamostatní a přebírá veškerou zodpovědnost v jeho životě. Společnost ho bere jako soběstačného… zkrátka dospělého.

Ráda bych se v tomto článku zaměřila na opravdu malé krůčky, které mě na mé cestě k dospělosti zastihly. Přijdou mi skoro až komické, tak se pojďme o tom a na tom pobavit!


1. krok: Změnit si e-mailovou adresu


A jsme u našich trapných pubertálních let, kdy bylo moderní psát zhruba takhle „moCinQy tĚ LoWiskUjU, MucQ“ a z toho se odvíjela i naše e-mailová adresa. Určitě se tu najde někdo s nickem „BerusQka05“. To ovšem musí být pro tu správnou dospělost změněno. Jen si představ, že se ucházíš o práci a do svého životopisu napíšeš tento e-mail? To by nevypadalo zrovna nejlíp. Sbohem, starý e-maile. Ahoj, dospělost! A když už jsem u toho psaní, možná by bylo fajn i přehodnotit styl, jakým se vyjadřuješ. Příklad:


Osoba č. 1: Ahoj
Osoba č. 2: Ahooooj xDDDDD
Osoba č. 1: Jak se máš?
Osoba č. 2: Heeej nj dobre jako :DDD tvle co ty :DDDD

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč se sociální sítě/aplikace "snaží" být stejné?
Používáš správně sociální sítě?
Sociální sítě mi přinesly to nejlepší v životě!


2. krok: Promazat svůj Facebook


Na Facebook jsme jako malé děti psali různé nesmysly a především postovali „nevhodné“ fotografie. Nyní je na čase to tam trošku pročistit. Také si lajkovala různé facebookové stránky ve smyslu „Kdo miluje dloubání v nose, séééém“ nebo „Jsem hustááá“ nebo „Všichni, co nesnáší školu, sééém“ nebo „Pokud lajkneš tuto stránku, uvidíš nahého Zacka Efrona“ a podobně. Bylo by dobré tyto stránky odlajkovat a zaplnit je nějakými smysluplnějšími, které tě nyní opravdu zajímají. A když už budeš u tohoto uklízení, můžeš si promazat rovnou i přátelé, kteří na tvém účtu nemají co dělat. Nepřidávala sis náhodou někdy i lidi, které neznáš?


3. krok: Zrušit si staré účty
 

Pravděpodobně se tyto „trapárny“ netýkají pouze Facebooku, ale i jiných účtů. Zruš tyto účty, kde si psala nesmysly a také fotografie. Je možné, že až si budeš hledat práci, si tě nový zaměstnavatel vygooglí a tohle by nevypadalo úplně pěkně. Zkoušela jsi někdy sama sebe vygooglit? Co jsi o sobě zjistila?3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •