Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš problém s výdrží rtěnek? Přijde ti, že ani ten největší držák ti zkrátka ihned sleze ze rtů? Pak je tento článek určen právě tobě.

5 tipů, aby tvá rtěnka vydržela celý den

Rudá rtěnka
zdroj: Thinkstockphotos Rudá rtěnka
aktualizováno 27.05.2017, 00:00 | 27.05.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Máš problém s výdrží rtěnek? Přijde ti, že ani ten největší držák ti zkrátka ihned sleze ze rtů? Pak je tento článek určen právě tobě.

Každá máme rty jiné, každá jsme rozdílná a to, co sedne některé, nemusí sednout tobě. Proto až ti kamarádka bude vykládat, jak jí rěnka vydrží 8h a ty ji vyzkoušíš a dá ti sotva hodinku – hlavu vzhůru!


Existuje hned několik tipů, které prodlouží výdrž rtěnky o několik hodin. Znáš všechny? Určitě to stojí za zkoušku.


1) Primer pod rtěnku:


Stejně jako existuje podkladová báze/primer pod oční stíny, make-up nebo třeba lak na nehty, existují i takové balzámky, kterým si potřeš rty před nanesením rtěnky, a rázem ti vydrží o něco déle bezchybná. Porozhlédni se po tomto produktu v drogerii či parfumerii.


2) Konturka:


Konturovací tužku používaly již naše babičky a věděly proč! Ta totiž dokáže prodloužit výdrž rtěnky o několik hodin. Navíc s ní snadno vykreslíš kontury rtů a rtěnka se ti bude snáze nanášet. Nemusíš mít doma 10 druhů konturek, postačí jedna v barvě tvých rtů, která bude ladit s každou rtěnkou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Víš, kolik kilogramů rtěnky sní průměrná žena za život?
Velká recenze dlouhotrvajících rtěnek!
Rtěnka versus lesk: Kdy je co lepší?


3) Obtiskni rty do kapesníčku:


Starý dobrý trik, který nikdy nezklame. Navíc se tak ubráníš trapasu rtěnky na zubech. Zkrátka nanes rtěnku, obtiskni rty do kapesníčku a na rtech ti zůstane jen barva (nikoliv onen mastný filtr) a poté nanes ještě jednu vrstvu rtěnky.


4) Zapudruj si rty:


Jednoduše nanes rtěnku. Poté dej přes rty kapesníček a pomocí pudru a štětce kapesníček na rtech přepudruj. Oddělej a přetři rty rtěnkou ještě jednou.


5) Hydratuj rty:


Některé rtěnky mají bohužel tendence vysušovat. Poté nám na rtech „cuckovatí“ a zalézají do vrásek. Tomuto problému předejdeš, když budeš přes nanesení rtěnky rty hydratovat balzámem. Ovšem nic se nemá přehánět, na příliš klouzavých rtech by taktéž nemusela rtěnka držet.


Dívej se po dlouhotrvajících rtěnkách s ne příliš krémovou texturou – ty vydrží o něco déle, než klasické rtěnky. Stačí zkoušet a jsem si jistá, že jednou najdeš svoji favoritku.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •