Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pocení je pro naše tělo nezbytné. Udržujeme si tím termoregulaci, proto by to bez něj nešlo. Zcela odstranit pocení tedy nejde. Ovšem můžeme jej zmírnit a hlavně zamaskovat nepříjemný zápach.

5 způsobů, jak se méně potit!

Pocení
zdroj: Thinkstockphotos Pocení
aktualizováno 09.08.2017, 00:00 | 09.08.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Pocení je pro naše tělo nezbytné. Udržujeme si tím termoregulaci, proto by to bez něj nešlo. Zcela odstranit pocení tedy nejde. Ovšem můžeme jej zmírnit a hlavně zamaskovat nepříjemný zápach.

Používej deodorant či antiperspirant


Většina lidí ti doporučí na pocení právě tyto dva produkty. A oč se jedná? Antiperspirant stahuje póry a tím zamezuje právě pocení. Parfemace navíc eliminuje nepříjemný zápach. Ovšem právě toto „zamezování pocení“ zanáší tělo nečistotami, což samozřejmě není pro naše tělo to nejlepší. Naopak deodorant póry nestahuje a nechává tělo se přirozeně zbavovat nečistot. Mnohé deodoranty pak umí to, že rozkládají pot na povrchu těla a zabraňují zápachu. Je tedy na tobě, pro jaký přípravek se rozhodneš, kterému dáš přednost.


Ideální jsou malá balení deodoratnů/antiperspirantu/antitranspirantů, které si hodíš do kabelky a kdykoliv jej můžeš v případě potřeby použít.


Dodržuj hygienu!


Samozřejmě bychom měli klást důraz na hygienu celoročně, nicméně v období letních veder obzvlášť. Nevynechávej ranní osvěžující sprchu, která nastartuje tvůj metabolismus a navíc se doporučuje deodoranty nanášet právě po sprchování pro dosažení maximálního účinku (ovšem klaďte důraz na pečlivé osušení pokožky před nanesením). Deodorant/antiperspirant aplikuj a nechej jej pečlivě zaschnout. Dále je pro minimalizaci pocení nezbytná depilace.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Skvrny od potu už tě trápit nemusí
Nadměrné pocení a hormony? Odrovnej tuhle sehranou dvojku
Stop pocení přírodní cestou


Co jíst a pít?


Rozhodně se vyhni příliš kořeněnému a pálivému jídlu. Alkohol a kofein pak vyměň za čistou vodu. Na hydrataci organismu v letních dnech rozhodně zapomínej! Měla byt vypít aspoň 2l vody denně. Pokud čistou vodu nesneseš, pak si do ní můžeš dát například citron, mátu či led pro osvěžení.


Jaké volit oblečení


Samozřejmě je důležité, aby pokožka větrala. Vyhni se upnutým věcem a raději sáhni po něčem volném. Bavlněné oblečení přirozeně omezuje pocení. Ideální jsou sportovní boty s nylonovou síťovinou, která odvádí pot od pokožky. Noha bude dýchat samozřejmě v jakýchkoliv otevřených sandálech.


Pomoc od odborníků


Někdy nadměrné pocení může být důsledkem nějaké nemoci, například onemocnění štítné žlázy, proto své příznaky nepodceňuj. Pokud bys měla s pocením velké potíže, můžeš podstoupit lékařské ošetření (například botoxové injekce nebo intoforézní léčba).6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •