Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V tomto článku se budeme věnovat nejčastějším zabijákům vztahů. Co vztah ničí? Díky čemu ztroskotávají dnešní vztahy? Zeptala jsem se několika mužů a vyvodila z jejich výpovědí patřičné závěry.

7 věcí, které zabíjí váš vztah

Krize ve vztahu
zdroj: Thinkstockphotos Krize ve vztahu
aktualizováno 13.11.2017, 00:00 | 13.11.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

V tomto článku se budeme věnovat nejčastějším zabijákům vztahů. Co vztah ničí? Díky čemu ztroskotávají dnešní vztahy? Zeptala jsem se několika mužů a vyvodila z jejich výpovědí patřičné závěry.

Snaha chlapa změnit


Ať už se jedná o jeho chování, vlastnosti nebo styl oblékání – musíš svého partnera brát takového, jaký je. Nikdo nejsme dokonalý, každý máme nějaké chybičky, i ty. Nesnaž se ho změnit, protože muže nezměníš. Časem za přítomnosti tvých snah o převrat by mu to mohlo začít být protivné. Buď ho ber takového, jaký je, nebo odejdi.


Muži nechtějí být na vodítku


Vadí ti, když jde posedět někam s kamarády nebo se věnuje svým zájmům bez tebe? To je rozhodně špatně. Dej mu trošku volnosti, on se nechce cítit svázaný. Ačkoliv jste pár, naučte se fungovat i odděleně. Nemusíte spolu přece býti 24 hodin denně.


Přehnaná žárlivost je zabiják


Dokolečka samé otázky, kde byl a s kým byl. Vloupání do jeho telefonu a tajné nahlížení, s kým si asi píše. Tomuhle se říká patologická žárlivost. Je přirozené, že se bojíš, že o svou drahou polovičku přijdeš. Někteří dokonce razí heslo, že kdo miluje, ten žárlí. Jenže všeho samozřejmě s mírou! Musíš mu důvěřovat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Deset pravidel trvalého vztahu
Znamení, že váš vztah je nebezpečný
7 osvědčených triků, jak si udržet jiskru ve vztahu


Nedovolte stereotypu, aby ovládl váš vztah


Můžete dojít do stádia, kdy přestanete podnikat výlety, a z vašeho vztahu se stane nudná rutina. Neustále zalívejte vaši lásku, okořeňte váš vztah o nová dobrodružství a zkušenosti. Stereotyp je přece nuda. Jste mladí, tak si užívejte.


Netolerance


Tolerance je jedním z pilířů spokojeného vztahu a opak? To je přímo zabiják. Tolerujte se navzájem. Respekt a úcta jsou samozřejmostí. Smiř se s tím, že ne vždy bude po tvém, že někdy se budeš muset podřídit a budete hledat vzájemné kompromisy. O tom je vztah – jste v tom spolu, jste dva.


Už se tolik nesnažíte


Může se stát, že časem dojdete do stádia, kdy si budete jisti, že toho druhého máte jistého, že se nemusíte dále snažit. To jsi na velkém omylu, jelikož snažit se musíš neustále. Pečovala si o sebe na začátku vztahu a teď už si myslíš, že to není nutné? Mám pro tebe překvápko: Je to nutné stále. Ukaž mu, proč se do tebe tenkrát zamiloval. Nezanedbávej svůj zevnějšek a překvapuj ho maličkostmi, které ho potěší.


Odnaučte se negativismu


Urážlivost je velmi nepříjemná vlastnost. Hádky ke vztahům patří, pročistí vzduch a vyjdou najevo okolnosti, které je třeba vyslovit nahlas. Nicméně pokud jsi neustále nabručená, něco se ti nelíbí, jsi negativní a urazíš se i kvůli sebemenší blbosti… pak tvé drahé polovičce brzy dojde trpělivost.
 5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •