Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tvá nejlepší kamarádka se rozešla se svým přítelem a teď ti brečí na rameni? Existují ony věty, které momentálně od tebe rozhodně nepotřebuje a nechce slyšet. Na co by si tvůj jazyk měl dávat pozor? To se dozvíš v tomto článku.

7 vět, které neříkat kamarádce, která je po rozchodu!

Rozhádané kamarádky
zdroj: Thinkstockphotos Rozhádané kamarádky
aktualizováno 05.03.2017, 00:00 | 05.03.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Tvá nejlepší kamarádka se rozešla se svým přítelem a teď ti brečí na rameni? Existují ony věty, které momentálně od tebe rozhodně nepotřebuje a nechce slyšet. Na co by si tvůj jazyk měl dávat pozor? To se dozvíš v tomto článku.

„Neboj, najdeš si lepšího.“


Ale ona nechce lepšího, žádného jiného! Ona chce HO! Nemysli hned na další kluky. Nenavrhuj ji, že ji seznámíš nebo ať se jde jako součást porozchodové terapie vyspat s tvým kamarádem, co by do toho šel. Teď je teď a až se srdíčko zahojí, bude schopno opět navazovat nové vztahy.


„Stejně byl hrozně ošklivej.“


Skvělý, takže ona má jako špatný vkus? Navíc, aby bylo jasno, tady nešlo ale vůbec o vzhled. Tady šlo o touhu, vášeň a lásku, která utrpěla velké zklamání.


„No to já s Milanem jsem to měla ale jinak.“


Stále samé já, já, já… zkus překousnout to, že momentálně nejsi středem pozornosti ty. Nech ji, ať se vykecá. Neskákej jí do řeči. Nech ji se vyzpovídat ze všech problémů. Nemusíš nic říkat, stačí mlčet, naslouchat a být tu pro ni.


„To je hrozný, teď nebudeš mít sex, nemáš s kým jít na ples a zařadíš se do klubu nezadaných.“


Ona ví, jak špatné to je. No tak, právě přišla o kluka, kterého měla moc ráda. Nepřipomínej ji další nepříjemnosti, které ji čekají. Nedávej ji další důvody, proč brečet.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Porozchodový manuál: Sedm způsobů, jak se vyléčit!
Psychologie rozchodů
Rozchod v časech sociálních sítí. Jak ho přežít a nezbláznit se!


„No my s Radkem jsme teď šťastní.“


Jo, to je přesně to, co teď potřebuje slyšet… mlč!


„Tak já si myslím, že měl k rozchodu důvody, podívej, jak ses chovala.“


Můžeš s ní nesouhlasit, není povinností, abys byla na její straně, ale jsou chvíle, kdy se nehodí, abys jí říkala své názory a postřehy. Její sebevědomí se momentálně nachází na bodu mrazu, má pocit, že je ta nejošklivější, nejtlustější, nejnudnější a nejhorší holka na světě. Další kritiku nepotřebuje slyšet, pokud se na tvůj názor tedy nezeptá. Tohle projednejte, až bude v lepším rozpoložení a nebude ten rozchod tolik horký.


„Takže teď už ti můžu říct, že jsem s ním spala?“


A jeden takový „fórek“ na závěr. Tohle tedy rozhodně neříkej! Ani ze srandy.


Kluci do našich životů vstupují a odcházejí, ale kamarádky jsou tu navěky. Buď jí oporou, když tě nejvíce potřebuje. Podnikněte něco. Kupte si kopy zmrzliny. Udělej jí radost nějakou maličkostí.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •