Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někteří se narodili se schopností utěšovat lidi správným způsobem, jiní, aniž by to tušili, přidávají dříví do ohně. Lépe řečeno – jejich povzbudivé řeči nejsou zas tolik povzbudivé a naopak zhoršují situaci. Připravila jsem si pro tebe pár vět, k...

7 vět, které neříkej osobě, která brečí

Smutek
zdroj: Thinkstockphotos Smutek
aktualizováno 14.10.2017, 00:00 | 14.10.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Někteří se narodili se schopností utěšovat lidi správným způsobem, jiní, aniž by to tušili, přidávají dříví do ohně. Lépe řečeno – jejich povzbudivé řeči nejsou zas tolik povzbudivé a naopak zhoršují situaci. Připravila jsem si pro tebe pár vět, které raději neříkat, pokud někoho uklidňuješ při pláči.

„Děti v Africe jsou na tom hůř.“


Ano, to třeba jsou. Jenže jen proto nemáme dovoleno mít nějaké ty problémy? Kdybychom se měli zaobírat všemi problémy světa a netrápit se nad těmi svými, časem bychom se zbláznili. I my máme právo si občas postěžovat, ačkoliv nejsou ty problémy zas tak veliké a důležité.


„Řešíš hovadiny, to třeba já jsem na tom hůř.“


Každý máme jinou hranici toho, co dokážeme snést a co už je na nás příliš. Pokud si na tom skutečně hůř, pravděpodobně jsi psychicky odolnější. Tvá kamarádka ale ne, proto nezdůrazňuj sebe, ale buď jí oporou. Navíc je dost možné, že o jejích problémech nevíš vše, třeba je toho mnohem mnohem více, co ji trápí. Někdy se toho zkrátka na nás sesype více a naše psychika to již nedokáže ustát.


„Kdybys neměla krámy, tolik by sis to nebrala.“


„Já nejsem protivná a přecitlivělá!“ vykřikne na tebe záhy. Pokud jsi žena, víš, jak to chodí. Tohle prostě slyšet nechceš.


„Proboha, můžu ti utřít tu rozteklou řasenku? Nedá se na tebe koukat.“


Rozmazaný make-up je to poslední, co ji teď zajímá. Klidně by se prošla po Václaváku jako zombie a nijak by ji to netrápilo. Vzhled jde momentálně stranou.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak na zlomené srdce
10 holčičích zlozvyků, které kluky děsí
Často pláčeš? Pozor, mohla bys i oslepnout!


„No pane bože, ty jsi ale v pr****!“


Některým lidem možná pomáhá, když jim někdo odsouhlasí, jak jsou na tom špatně a že jsou největší chudáčci světa, ale možná místo bědování nad tím, jak je v háji, by bylo lepší prohodit pár povzbudivých slov. Navíc… někdy to není tak hrozné, jak se na první pohled zdá. A na všem zlém je něco dobrého.


„Já z tebe budu brečet taky.“


A nakonec tam brečíš ty a ona tě utěšuje. Chudinka jsi rázem jedině ty. To to ale dopadlo. Zůstaň silná!


„Já s tebou ale vůbec nesouhlasím.“


Nepřidávej jí. Raději mlč a nech ji brečet, to je konec konců ta nejlepší možnost. Nesouhlasit můžeš, to ti nikdo nebere. Ale o tom si promluvte až s čistou hlavou. Nyní je vše ještě moc čerstvé.


Jak jsem již naznačila, někdy je prostě nejlepší možnost být zticha. Nech ji, ať se vybrečí, ať si postěžuje, ať se ti svěří a ze všeho se vypovídá. Pomůže jí to, uleví se jí. Ty jí buď nablízku, to je ta největší opora.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •