Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jaké vlastnosti u lidí postrádám? Které vlastnosti (bohužel) mnohdy lidem chybí? Zamyslela jsem se v mém novém článku.

8 vlastností, které MARNĚ hledám u lidí

kamarádi - 1
zdroj: Thinkstockphotos kamarádi - 1
aktualizováno 22.02.2019, 00:00 | 22.02.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Jaké vlastnosti u lidí postrádám? Které vlastnosti (bohužel) mnohdy lidem chybí? Zamyslela jsem se v mém novém článku.

Ačkoliv pro tebe tento článek nebude mít pravděpodobně žádnou informační hodnotu, třeba tě donutí se zamyslet. Neustále poslouchám věty typu „to je klasické čecháčkovství“. Lidé kritizují Čechy (sebe) za své ne zrovna hezké vlastnosti. Které to jsou? Jsou vlastnosti (či jakkoliv jinak to chceš nazvat), které bych rozhodně u lidí ocenila, ovšem mnohdy je postrádám…


Přejícnost!


„Přej a bude ti přáno.“ Bohužel přejícnost vystřídala spíše závist. Lidé si navzájem závidí a navzájem se předhánějí, kdo toho má více. Každý má priority nastavené někde jinde, každý touží po něčem jiném a něco jiného mu udělá radost. Naučte se lidem jejich úspěch i ty hmotné věci přát nebo je minimálně ignorovat a takzvaně si nechat „blbé kecy“. Nezáleží na tom, co mají ostatní, záleží na tom, co máš ty. A honit se za něčím, jen aby ti lidé mohli závidět? Chceš to skutečně nebo to chceš, jen protože je to momentálně IN a všichni to mají?! Nebuď ovce.


Vděčnost!


Člověk neví, co má, dokud to neztratí. Nauč se vážit si svých věcí a lidí okolo tebe, nikdy nevíš, kdy se situace změní. Pro někoho je samozřejmostí, že ráno vstane z postele a dojde si na záchod. Bohužel někteří lidé tohle štěstí nemají. Děkuj za to, co máš a nesoustřeď se tolik na to, co nikdy nebudeš mít. Važ si všeho a všech! Nesnášíš své tělo? Chtěla bys zhubnout pár kilo? Místo hledání nedostatků děkuj, že máš nohy, které tě dennodenně nosí. Že máš ruce, s kterými dokážeš brát do rukou věci. Že máš srdce, které bije…


Tolerance!


Ať už je to tolerance stylu, vkusu nebo třeba sexuální orientace… lidé jsou různí a to si žádá naši toleranci. Pokud se nás to netýká, neovlivňuje nás to… je potřeba jim nadávat? Nadávat za to, že jsou jiní než my a líbí se jim něco jiného?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kam zmizela pokora?
9 vlastností, pro které tě bude milovat navždy
Protiklady se (ne)přitahují? Nebo jak to vlastně je?


Chápavost!


Tato „vlastnost“ lehce souvisí s předchozím bodem. Chápej a respektuj to, že někteří mají jiný názor než ty. 100 lidí, 100 chutí. Každý z nás je jiný a naše názory se nemusí vždy shodovat - to je v pořádku, tak to na tom světě chodí. Nech si vysvětlit jejich pohled na svět dříve, než jim začneš nadávat. Zkus se na věc podívat i z jiného úhlu. Vyslechni.


Empatie!


Vcítit se do situace někoho jiného není vždy lehký úkol, ovšem důležité je hlavně chtít!


Neodsuzuj!


Vidíš mladou patnáctiletou dívku s dítětem, kterou okolí soudí. Ale co my vlastně víme? Co víme o jejím životě? Netušíme, čím si prošla, jak k tomu došlo, jaká je a jak se cítí. A především to není náš život, ale její.


Nebuď lhostejná!


Někdy mě skutečně dokáže šokovat, jak lhostejní lidé dokáží být. Někdo zkolabuje na ulici a nenajde se jediný člověk, který by mu pomohl. Lidé přihlížejí šikaně a dalším škaredým věcem. Co kdybys ty byla v té druhé pozici? Co kdybys ty potřebovala zachránit? Přestaň se bát pomoct.


Nápomocnost!


Jsem člověk, od kterého lidé neustále něco chtějí, jelikož vědí, že jim vyhovím. Pro druhé bych se rozkrájela, a když můžu, tak pomůžu. Pak ale nastane chvíle, kdy potřebuji pomoct já sama… kde jsou ti lidé, kterým jsem pomáhala? Nemůžeš jen brát, musíš i sama dávat. Nebuď líná, když můžeš podat pomocnou ruku, udělej to… karma ti to vrátí.


Usmívej se na lidi okolo tebe, třeba tím někomu zlepšíš den. Je to maličkost, která tě nic nestojí. Pozdrav a popřejte hezký den. Děkuj za vše, co máš! Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě. Třeba si pak jednou budeš moci s čistým svědomím říci „jsem dobrý člověk“!3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •