Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Být single má tolik kladů, že si pak řekneš, k čemu vlastně mít kluka? Všechny ale víme proč.

Být singl může být fajn, ale holky potřebují lásku

Láska
zdroj: Thinkstockphotos Láska
aktualizováno 15.10.2012, 00:51 | 15.10.2012, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Být single má tolik kladů, že si pak řekneš, k čemu vlastně mít kluka? Všechny ale víme proč.

Vždyť my holky potřebujeme tu lásku, objetí, kontakt. Potřebujeme vědět, že mimo naše kamarády a rodinu nás má někdo skutečně rád a jsme pro něj celý svět. Den je hned hezčí, když zažíváš romantické chvilky se svým miláčkem. SMS od něj tě dokáže povzbudit a ty máš pak pocit, že na vše nejsi sama, že máš oporu, někoho, kdo tě podrží… Tohle všechno samozřejmě můžeš pocítit i od rodiny nebo kamarádek, ale od kluka, kterému říkáš miláčku – to je zas něco úplně jinak hezkého! Láskou nabíráme zkušenosti. Užíváme si život plnými doušky. Patří to k životu, je to přirozená součást nás všech. Jenže ne vždy tu s námi láska je a ne vždy je tak úplně šťastná, bohužel.

Nemám ráda ten zákon schválnosti lásky. Ptáte se, o čem to tady mluvím? Jsi zadaná, chce tě každý, můžou se o tebe poprat a ty máš hlavu pomotanou, že vlastně ani nevíš, koho chceš. Nejsi zadaná, nechce tě nikdo, žádné nabídky, nikdo na obzoru. A když všichni okolo jsou zadaní, tak ty jediná jsi forever alone. Tomu se říká pech!

Nechme to osudu!

Osud, to je to, na co věřím. Co se má stát, to se stane. Ať už dobré věci, nebo špatné, všechno má svůj důvod a pro každého člověka je určena určitá dávka štěstí, jakou si každý zaslouží (na každou mrchu jednou dojde). Setkala jsem se kolikrát s tím, že moje kamarádka nebo kamarád den co den truchlili nad tím, že jsou single, že nikoho nemají, že už potřebují vztah! Slyšela jsem to od nich třeba rok a půl. Pak si přestali stěžovat, přestali se snažit, přestali doufat a EJHLE, láska přišla! To nejkrásnější totiž přichází, když to nejméně čekáme. A když se snažíme a usilovně hledáme, tak ne a ne najít. Nech tomu volný průběh.

Ovšem i tomu osudu se dá trochu pomoct, a pokud přece jen chceš zkoušet hledat, tak možností je hodně:
- Dívej se okolo sebe. Rozhlížej se, když jdeš po městě. Sleduj, jestli ve škole nebo v kroužku nepřehlížíš už dlouho nějakého sympatického kluka.
- Buď otevřená, nepůsob úzkoprse. Zkrátka vyzařuj ze sebe to, že se chceš seznámit!
- Nebuď depresivní. Žádné probrečené noci a večery, čtení červené knihovny nebo koukání na Twilight. Tím nic nezmůžeš. Přestaň snít, žij!
- Seznámení přes kamarád(k)y. Vždycky tu máš kamarádky, které mají kontakty, kamarády a známé. Když půjdeš na jejich party nebo uspořádáš hromadnou akci venku, tak se jistě snáz seznámíš. Vždyť diskotéky a všelijaké akce jsou pro nové objevy jako dělané!
- Pečuj o sebe. Setkala jsem se s mnoha případy, kdy se z ošklivého káčátka stala krásná labuť, a pak přišla i láska. Zkus úplně změnit svou image. A s novým vzhledem přijde třeba i nový kluk.
- FB je tu pro tebe. Ano, FB. Jak těžké může být se přes něj seznámit?!
- Měj u sebe lísteček s kontaktem na sebe. Odvaž se, neboj se, zariskuj! Co můžeš ztratit? Zkuste jen tak chodit s kamarádkou po městě a seznamovat se. Když kluka oslovíš první, jistě ho to udiví a řekne si: "Wow! Ta je super!"

PŘEČTI SI TAKÉ:
Proč jsi pořád sama?
Zajímavosti ze života singlů

Uvědom si, že nic nejde bez problému. Všechno má svůj háček. I v amerických romantických filmech i v životě to nikdy nejde úplně lehce. Vždy jim ve vztahu, v té velké lásce překáží několik problémů. Jednou je to věk, pak zas vzdálenost nebo jiný partner. To opravdu nejde, aby to byla láska na první pohled? Že by dva zašli na tři rande, kde by zjistili, že si rozumí, a pak spolu chodili? To tam opravdu vždy musí být zdlouhavá cesta, která je brána jako zkouška vztahu? I tu lásku si holt musíme zasloužit.

Ale nemyslíš si, že by se v našem věku jednalo o pravou lásku? Jistě, může, ale nebudeme to brát zase tak vážně. Když jsme ještě mladé, kluků přijde ještě hodně, brát si zatím nikoho nemusíme, ještě bude hodně času na seznámení. A v hodně případech patnáctileté holky ani neví, co to vlastně znamená: milovat.

Prožívejme si proto ty své první lásky, jednou na to budeme se smíchem vzpomínat a budeme se smát tomu, jaká jsme byla malá telátka.

K napsání článku mne inspirovala nová Top dívka, kde byl článek Single od A do Z.

Top dívky
(Foto: Oficiální zdroj)7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •