Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I v Česku potkáte roztleskávačky. Od těch amerických se ale hodně liší.

Cheerleading není jen o fandění. Jde i o tance

Cheerleading - 4
zdroj: Michaela Vančurová/Krasna.cz Cheerleading - 4
aktualizováno 15.04.2011, 05:33 | 15.04.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

I v Česku potkáte roztleskávačky. Od těch amerických se ale hodně liší.

Cheerleading (anglicky: cheer + leading = povzbuzování + vedení) je označení pro velice originální taneční styl. Nejedná se zde jen o složité taneční pohyby, ale i o akrobacii, kde se hodí, když tanečnice zvládne salto. Při slovu cheerleading si málokdo nepředstaví pojem: roztleskávačky. A ano, je to skutečně pravda.

Roztleskávačky mají za úkol rozbouřit návštěvníky a hráče fotbalu nebo i jiného sportu. Povzbuzují team, a proto je dobré mít hlasivky s dobrou výdrží. Většina lidí však zná roztleskávačky jen z amerických filmů. Jenže český cheerleading se liší od toho amerického.

Cheerleading - 5
(Foto: Michaela Vančurová/Krasna.cz)


Nelišíme se jen tím, že neroztleskáváme s texty v puse (i když máme i pokřiky) na školách při basketbalu, ale i cviky a celkovým stylem.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Vyber si sport přesně podle své povahy
Začíná léto! Tak buď štíhlá do plavek!

Cheerleading jde dopředu, zdokonaluje se. A v dnešní době by každá "cheerka" měla umět: provaz, přemet, výkopy, výskoky, otočky a hlavně by měla umět základy pro postavení stuntu. A ostatně stunt je to, co v ostatních stylech tance není! Tím se odlišujeme a je to na nás originální. Ano, mluvím za nás roztleskávačky....

Cheerleading - 1
(Foto: Michaela Vančurová/Krasna.cz)


Stunty neboli pyramidy

Při stuntech musí být každý člen maximálně soustředěný, jinak není těžké přijít k úrazu. Většinou jsou stunty s pěti osobami, ale existuji také partnerstunty, kde jsou pouze 2 lidé. Stunt je rozdělen na: topa (osoba, která to vše odskáče nahoře), boční base (2), zadní base a přední. Pokaždé, když se nám povede nový stunt, jsme šťastné. A dnes už umíme postavit i 2 stunty na sebe, kde je top > boční base. Vyhazování, kde se topové všelijak otáčí a dávají si nohy i za hlavu.

Cheerleading - 3
(Foto: Michaela Vančurová/Krasna.cz)


Ale cheerleading je i o tanci: disko dance, street dance, show dance, pompom dance (tanec s pompony).

I my, kteří tančíme cheerleading, jezdíme na soutěže, kde se pereme o vítězství a máme předepsané prvky, které v sestavě musí být! Třeba na mistrovství ČR je to určitě provaz.
I když se v Česku říká roztleskávačky, tak cheerleading nemusí dělat jen holky. I kluci pomáhají hlavně při stuntech, kde se opravdu hodí.

Cheerleading - 2
(Foto: Michaela Vančurová/Krasna.cz)


Já osobně miluji cheerleading kvůli jeho originalitě a výjmečnosti, (že nemusíme mít lesklé kostýmy, z kterých bolí oči, ale sexy sukýnky) a pocitu, že dělám něco, co spousta lidí nedokáže. Občas riskujeme, ale risk je zisk.

Některé Češky si o roztleskávačkách myslí, že jsou to jen potrhlé puberťačky, které vrtí zadkem a myslí si, jak jsou úžasné a sexy. Ale myslí si to jen, protože se koukli jednou na seriál Hannah Montana, kde se Hanička ukázala jako rozleskávačka, která si zavrtí zadkem.

Taneční agentura, ve které tancuji: agentura-hit.cz4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •