Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Uvažovala jsi někdy nad tím, jaké předměty by měly být na všech školách? Dle mého názoru jich hodně těch edukativních chybí.

Co by se mělo učit ve škole?

jak se učit
zdroj: Thinkstockphotos jak se učit
aktualizováno 12.11.2018, 00:00 | 12.11.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Uvažovala jsi někdy nad tím, jaké předměty by měly být na všech školách? Dle mého názoru jich hodně těch edukativních chybí.

Neustále se spekuluje o tom, že se děti ve školách učí věci, které nikdy ve skutečném životě nevyužijí, že školský systém je zastaralý... Dítě se naučí něco málo o mlžích, plžích nebo mitochondriích, ale neumí uvařit bramborovou kaši. Nerada bych se zde pouštěla do ohnivých diskuzí, každý máme právo na svůj názor a já ti ten svůj nebudu cpát.


Nicméně jsem se zamyslela nad tím, jaké předměty bych ráda uvítala ve školách, a tady jsou mé nápady!


Zdravá výživa a její zásady!


Zdravá výživa není jen hitem dnešní doby, je důležitá pro život. Jenže mnoho teenagerů tuto výživu uchytá za špatný konec. Věří tzv. light produktům, cpou se vším, na čem je napsáno „fitness“ v domnění, že je to zdravé a hubne se po tom. Taková výuka o zdravém životním stylu by mohla žáky obohatit o nové poznatky, které rozhodně využijí v životě. Součástí by mohlo být i občasné vaření či pečení zdravých jídel.


Jak se chovat k životnímu prostředí!


Nechceme přeci žít ve špíně a zoufalství. Svět bude takový, jaký si jej uděláme. Záleží na tom, jak se k našemu životnímu prostředí chováme. Mnohé děti pak vidí u rodičů, že když oni netřídí odpad, tak proč by měly ony? Škola by jim mohla přednést následky jejich činů. Nebylo by od věci, kdyby jednou za čas jela třída na výlet do lesů sbírat odpadky, které se tam všude různě válí. Bylo by to poučné a aspoň by děti neseděly pořád jen v lavicích.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

V čem se skrývá úspěch ve škole?
Jak si (ne)vybírat střední školu
Netěšíš se do školy? S těmito 4 tipy ti to půjde líp!


Ať z nás nejsou kulturní barbaři!


Někdy mám pocit, že kultura zajímá spíše starší generaci než mladší. Možná, že je to jen má domněnka. Každopádně, jak mají oni vědět, jakou máme krásnou kulturu, když jim ji nikdo nepředstaví? V těchto vyučovacích hodinách by mohl(a) učitelka/učitel představovat novinky na kulturním poli. Něco aktuálního by se do školních lavic hodilo.


Jak se máme učit?


Nikdy jsem neměla pocit, že by mě škola naučila, jak se mám učit. To musí poznat každý sám, co mu nejvíce vyhovuje. Bylo by však dobré, když by nám učitelé dali nějaké tipy, jak na to. Mohlo by se jednat o hodiny, kde bychom se učili, jak se vlastně máme učit – nejrůznější techniky, nápady, pomůcky. Jsem si jistá, že by to bylo prospěšné.


A co ty? Máš nějaké tipy, které předměty bys ráda zařadila do škol?5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •