Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoce se kvapem blíží a Ježíšek začíná řešit dárky. Nevíš si rady, co darovat svým dětem, mladším sourozencům či komukoliv jinému? Mám tu pro tebe skvělý tip!

Co darovat dětem k Vánocům?

hra - 3
zdroj: Archiv blogerky hra - 3
aktualizováno 18.11.2017, 00:00 | 18.11.2017, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Vánoce se kvapem blíží a Ježíšek začíná řešit dárky. Nevíš si rady, co darovat svým dětem, mladším sourozencům či komukoliv jinému? Mám tu pro tebe skvělý tip!

Je velká škoda, že na stolní hry se v posledních letech zapomíná. Přitom je naprosto skvělé si oddechnout od počítačů, telefonů a jiných moderních technologií a zabavit se u nějaké dobré hry společně s rodinou nebo přáteli. Budete trávit nějaký ten čas pohromadě, což je velmi důležité (nejen o Vánocích).


Na trhu můžeme najít mnoho her nejrůznějších zaměření. Já tu pro tebe mám hru, při které si nejen užiješ zábavu, ale také se něčemu novému přiučíš. Edukační hry jsou rozhodně dobrou volbou, jak trávit volný čas.

 

hra - 1
(Foto: Archiv blogerky)


Tato hra od Dino Toys nese trefný název Karel IV., je určena pro 2 – 6 hráčů ve věku od 8 – 99 let. Zabaví se tedy skutečně celá rodina alespoň na 40 minut. Hra obsahuje: herní plán, 55 karet s otázkami, 40 grošů, 6 figurek klasických barev, 1 kostku a samozřejmě pravidla.


Mezi hlavní benefity této hry patří:


- Snadná pravidla (opravdu ji pochopí každý, není na tom nic složitého)
- Učení probíhá formou zábavy (na každém kroku se něco naučíš)
- Vydáš se na dobrodružnou cestu
- Hra je napínavá

 

hra - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zabavte se s přáteli s hrou Enigma
Tipy na dárky, které chce letos pod stromečkem najít každý! Pro kluka, kámošku, malou ségru i taťku
Nudíš se? Stolní hry to spraví


Jak název napovídá, hra se točí okolo doby, kdy žil slavný Karel IV., kterého známe všichni z dějepisu. „Cesta začíná na Novém Městě pražském a pokračuje středověkou Prahou, uličkami, prostornými náměstími i hlubokými lesy kolem hradu Karlštejn. Na cestě tě čeká spousta překvapení a nástrah. Kdo vstoupí do katedrály jako první?“

 

hra - 4
(Foto: Archiv blogerky)


Dle mého názoru je hra velmi hezky graficky provedená. Obrázky jsou natolik božské, že zaujmou takřka každého. Ovšem tu nejde jen o vzhled hry, nýbrž především o to, jak se hraje. Já nejsem příliš na moc složité hry, u kterých člověk musí hodiny přemýšlet, jak ji má vlastně hrát. Tuto jsem pochopila okamžitě a nic nebránilo začít. Bála jsem se otázek, jelikož mé znalosti jsou, řekla bych, omezené. Ovšem otázky jsou různorodé – mnoho z nich jsem věděla a přišly mi až lehké, jiné jsou náročnější. Vždy záleží na štěstí, jakou zrovna dostaneš.


Jakmile hru hraješ dokola a otázky se průběžně opakují, začínáš si všímat, že si odpovědi lépe a lépe pamatuješ. Usazují se do dlouhodobé paměti a ty se tak obohacuješ o nové znalosti. Pro školáčky je tato hra naprosto ideální! Palec nahoru za ni!4 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •