Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Musí být vkus vždycky dobrý - pro všechny? Každý si tento pojem přebere jinak, protože se denně setkávám s narážky: Tohle není vkusné.

Co je to vkus?

aktualizováno 15.05.2011, 10:00 | 15.05.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Musí být vkus vždycky dobrý - pro všechny? Každý si tento pojem přebere jinak, protože se denně setkávám s narážky: "Tohle není vkusné."

Vkus však může být cokoliv. Protože žijeme v této zemi, na této planěte a je tu demokracie - v upřímnosti se meze nekladou.

Občas si připadám jak na minovém poli. Nikdy nevím, kdy a kde hru skončím. Kdy budu muset začít od znovu a narazím na křížek, ale možná také nezačnu od znova, protože už mi dojde trpělivost. Ale stejně vím, že jednou tu hru opět zapnu, nedovolím nechat GAME OVER navždy. Možná jsem někdy vygumovaná, ale po dešti přeci musí přijít sluníčko, ne? Někdo by mě za tenhle článek kopl do pozadí a někdo mě pohladil na čele. A proč? VKUS, NÁZOR... a všechny tyhle pojmy s tím souvisí.

Například tanec. Já respektuji, že se někomu líbí street dance, někomu disco a co za to mám? Odsuzování za to, že mě se líbí zrovna cheerleading. Respektuji, že se někomu líbí Rytmus, i když on je ten, kterého bych nakopla do pozadí já. A co za to mám? Narážky na to, že se mi líbí třeba zrovna Kristina Pelakova. Udělám video. Zdá se mi dobré, hezky upravené a poměrně na úrovni. Snažím se, dělám ho 4,5 hodiny a co za to mám? Nadávky na mou osobnost. Mám novinku, Míšo! Život není fér.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nailspiration
Nový trend: Barevné pramínky a pírka ve vlasech

Připadám si někdy tak strašně odlišná, že si přeji být tuctovka, pak si připadám jak tuctovka a přeji si být odlišná. Nikdy nebudu spokojená...

Ale to žádná holka. Ovšem proč zrovna já jsem ta, která nikdy nezapadá a má vždycky odlišný vkus? Nemůžu za můj styl ani vkus, ale vymlouvat se na to nehodlám, protože takových originálních lidí, a přesto na první dojem tuctovek je na světě minimálně 6 miliard.

BLIK CVAK všichni jsme originály. Nikdy se mi nelíbí to, co se ostatním líbí. Mám naprosto odlišný vkus než většina lidí na filmy, písničky, zpěvačky, herce i hadříky... Jenže z tohohle jako útěchu minus dělat nehodlám. Naopak si z toho udělám jedno velké plus a budu (jak se říká) origoš. Nejde o to vyčnívat, nebýt nudná, zlá - jde o to být sama sebou, stát si za svým a neměnit se kvůli ostatním.

Tohle je kouzlo originality. Když všechny holky měly to krásné třpitivé tričko a voňavku playboy, tak já si ji nekoupila právě proto! Když všechny nosily krosky, balerínky apod... já si je schválně nevzala ani nezařadila do šatníku.

Mrzí tě, že sis koupila tričko, které se ti strašně líbí, ale holky tě za něj pomlouvají? Směj se jim. Směj se jim do obličeje, že ony jsou ty tuctovky - ne ty. Když ony se ti smějí za to, že jsi odlišná, směj se jim za to, že nejsi jako ony. Udělej z minusu plus. Přehoď si to jak v rovnicích.

Chápu, že občas je těžké se vyrovnat s posměšky, drby, rovnicemi a nadávkami, které zabolí na tom nejdůležitějším místě - "v srdci“. Ale nakonec ti vždycky může být jedno, co si takové holky myslí?! Stojí ti skutečně za to, se rozčilovat? Kamarádka, která nerespektuje tvůj vkus, není ta pravá! Protože pravý přítel tě má rád se vším všudy a nedovolí, aby ses změnila.

Směj se na toho, kdo ti nejvíce ublížil, aby neviděl, jak moc tě to bolí. Svatá pravda, slečny. Vrať úder se vším všudy, nedej najevo, že tě to bolí. Protože takhle toho nikdy nenechá/jí. Ty nejlepší hlášky, které zaberou vždycky:

- Koukni se na sebe.
- To říká ta pravá.
- První se koukni na sebe, a pak povídej.
- Každý nemůže být dokonalý jak ty.
- Řekla holka s obřím zadkem?!
- Jsou i lidi, kterým se to líbí.
- Jsem ráda, že si mi to řekla. Aspoň vím, že si retardovaná.19 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •