Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdo něco uvidí, řekne to svým kámošům, ty si to v hlavě přetvoří, něco přidají a pošlou to dál. Vznikne jen pouhá LEŽ.

Drby se šíří rychlostí světla

Lady Vanilka
zdroj: Michaela Vančurová/Krasna.cz Lady Vanilka
aktualizováno 12.08.2011, 23:13 | 02.06.2011, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Někdo něco uvidí, řekne to svým kámošům, ty si to v hlavě přetvoří, něco přidají a pošlou to dál. Vznikne jen pouhá LEŽ.

Přiznej si, kdo nedrbe? Kdo nikdy nikoho nepomlouval? Spousta lidí si myslí, že drbají jen holky, které jsou znuděny svým vlastním životem. A skutečně na tom něco je.

Jdeš ven se senza klukem a došla vám všechna dobrá témata. Vše jste probrali, tak se zeptáš: "Co si myslíš o tamté a tamté?“ Bojíš se nudy a ticha, proto pomlouváš. Kdyby ses dobře bavila a chtěla skvělé zážitky po boku tvého přítele, tak se přece nezajímáš o ostatní, ale řešíš jen sebe a jeho/ji.

Člověk lže 1000 krát za den a je prokázáno, že hlavně proto, aby byl zajímavější. Co když se pak nějaká lež dostane na povrch, trochu se přibarví a je z toho drb pro celou školu? To je pak problém, co? Nezbývá ale nic jiného než říct pravdu a zachovat si hrdost i chladnou hlavu. Pravda umí být krutá. A lež umí potěšit. JENŽE upřímnost, ta udělá člověka šťastného.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Pomluvy? Nenech se rozhodit!
Prečo ťa spolužiačky ohovárajú?

Mám zásadu - nejlepším kámoškám nelžu. Nemám to za potřebí a ani to neumím. Zatočí se mi hlava, začnu koktat a ony to na mě poznají. Připadám si občas jak "mílius“, ale dělám to, protože k nim chci být upřímná a nechci nic skrývat.

Jenže co když je to pravda, která je bude bolet? Nebylo by lepší porušit zásadu a zalhat jí, aby byla šťastná? Je to sice hezké lhát z dobrých úmyslů, ale stejně ta pravda jednou vyplave na povrch a ona se dozví i to nejkrutější. Zachovej se jako dobrá kamarádka, řekni jí to pomalu, jemně a nedovol, aby se to k ní přes drby dostalo dřív než od tebe. Mohlo by vám to pak zkazit celý den a v nejhorším případě celé přátelství.

Občas mám pocit, že nikdo neřeší nikoho jiného než mě. Jsem skvělým a zajímavým terčem drbů. Když jsem měla kluka, nebylo nic, co by ostatní nevěděli. Ani nevíte, jak neskutečně mě to štvalo. Ale koho by to neštvalo, že? Věděli o každém rande, každém mém kroku, puse i objetí. Netušila jsem, jak to ví, netušila jsem, jak všechno umí převrátit. Viděli mi snad do hlavy? Protože to, co jsem neřekla ani té nejlepší kamarádce, věděli!

Šla jsem ven s kamarádem, nedali jsme si pusu, neobjali se, ani za ruku mě nechytil a vyšlo z toho, že jsem se s ním vyspala! To je pak lež… Nikoho nezajímalo, že to není pravda. Mleli si své, pomlouvali mě, ale bylo v tom hodně… Nuda i závist.

Proč jsou nejpomlouvanější holky ty, které jsou u kluků žádané, jsou hezké a je kolem nich hromada lidí? Protože závidíme. Jsme strašně závistiví živočichové. Nikdo si v dnešním světě nehledí svého… Ale když už tak pomlouváme. Tak co takhle říkat o lidech jen to, co bychom jim dokázali říct do očí? NO!? Protože tak to dělám a svědomí mám čisté.17 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •