Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kterápak žena by nechtěla slyšet, že po čokoládě se hubne? V tomto článku jsem sepsala ty největší benefity, které pomlsávání čokolády má aneb proč jíst čokoládu. Ano, konečně jsem pro nás našla výmluvy, které nám tuto neřest odpustí!

Hubne se po čokoládě? Důvody, proč ji jíst!

Čokoláda
zdroj: oficiální zdroj Čokoláda
aktualizováno 05.09.2018, 00:00 | 05.09.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Kterápak žena by nechtěla slyšet, že po čokoládě se hubne? V tomto článku jsem sepsala ty největší benefity, které pomlsávání čokolády má aneb proč jíst čokoládu. Ano, konečně jsem pro nás našla výmluvy, které nám tuto neřest odpustí!

Proč jíst čokoládu? Protože můžeš!


Žijeme ve světě takřka neomezených možností. Jednou z oněch možností je právě dát si čokoládu. Asi to bude znít jako klišé, ale uvědom si, že někteří tuto možnost nemají. Ať už se jedná o zdravotní problémy nebo ty ekonomické, ty si ji můžeš dovolit. Není to super být tak volná? Važ si každého kousíčku lahodné chutě.


Psychická pohoda je důležitá!


Na naše tělo má významný vliv především psychika. Držíš striktní dietu, ale tvá nálada je na bodu mrazu? Jedna kostečka čokolády ještě nikdy nikoho nezabila. Důležité je, abys byla v psychické pohodě. Bez dobré nálady a pozitivního přístupu hubnutí nepůjde, ani pokud se budeš cpát od rána do večera jen saláty. Pokud si budeš dlouhodobě odepírat sladké, jednoho dne to tvá psychika nezvládne a splácáš mnohem horší potraviny. Udržuj své jezení ve zdravé rovině, která je udržitelná. Copak si dokážeš představit, že už si do konce života nedáš čokoládu?


Čokoláda tě zbaví úzkosti!


Tohle není žádný nesmyslný mýtus. Čokoláda obsahuje fenyletalamin. Tato látka má na naši psychiku pozitivní účinky. Způsobuje duši slast a požitek z jezení této sladkosti. Pokud prožíváš nějaké ty strasti života, pak sáhni po kvalitní čokoládě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Největší mýty o akné: Vadí čokoláda, hranolky a nedostatek sexu?
Co na tebe prozradí oblíbená čokoláda
Tajemství čokolády: Toto jste o ní určitě nevěděli


Pro tvoje srdce to nejlepší!


Na zlomené srdíčko je čokoláda ten nejlepší zábal, ovšem vědci dokázali, že konzumováním kvalitní čokolády bojujeme proti kardiovaskulárním nemocem. Předcházej infarktu s čokoládou! A to už je pádný důvod, proč ji jíst.


Hubne se po ní!


Kvalitní čokoláda obsahuje pro tělo prospěšné antioxidanty. Dalším důvodem, proč si ji dovolit i při redukci váhy, je, že tmavá čokoláda nepodporuje ukládání tuků a žaludek dostatečně zasytí. Osobně doporučuji přidat ze dva dílky čokolády do ovesné kaše a nechat ji pomalu rozpouštět. Je to příjemná další chuť ke zdravé směsi z ovoce a oříšků.


Nutno podotknout, že po celý čas článku nemluvím o mléčných či bílých čokoládách, ale o kvalitních čokoládách s vysokým podílem kakaa. Sahej po těch hořkých a vysokoprocentních (min. 70 %). Samozřejmě nemůžeš na posezení splácat celou tabulku čokolády - to se zdravým životním stylem nemá mnoho společného. Ale pokud se honí mlsná, dopřej jazýčku jeden přijatelný dílek. Ukojíš své chutě a pro tělo to nebude vůbec žádná hrůza!3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •