Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V první řadě budeme pátrat po příčině vypadávání vlasů. Nejčastější příčinou bývá genetická predispozice. V tomto případě je vhodné svěřit se do rukou odborníků, kteří ti poradí.

Jak bojovat proti vypadávání vlasů?

Vlasy
zdroj: Thinkstockphotos Vlasy
aktualizováno 15.05.2019, 00:00 | 15.05.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

V první řadě budeme pátrat po příčině vypadávání vlasů. Nejčastější příčinou bývá genetická predispozice. V tomto případě je vhodné svěřit se do rukou odborníků, kteří ti poradí.

Často dochází k vypadávání vlasů při těhotenství či po porodu. Kromě těchto příčin na svědomí vypadávání může mít také úbytek váhy, nemoc, špatné stravování, změna ročního období nebo nevhodné zacházení s vlasy.

 

Doplň vitaminy

 

To, co jíme, se odráží na celém našem těle. Tělu bychom tedy měli dopřávat dostatek živin a vitaminu. Proti vypadávání vlasů působí vitaminy skupiny B a C. Na vlasy mají zvlášť pozitivní účinky minerály, jako je křemík, vápník, hořčík, selen zinek či železo. Zařaď tedy do své stravy ryby, ovoce plné vitaminů a zeleninu.

 

Speciální přípravky na vlasy

 

Na trhu se prodávají nejrůznější přípravky pro vlasy, které mohou zmínit vypadávání. Jedná se především o šampony s vysokým obsahem kofeinu či chininu. Dále můžeš svou kvalitu vlasů podpořit speciálními kondicionéry a samozřejmě maskami.

 

Objev kouzlo ricinového oleje

 

O zázračném působení kokosového oleje není pochyb, ovšem ve tvém případě pomůže především olej ricinový. Ženy, které přišly o obočí, na ricinový olej nedají dopustit a stejně tak jej můžeš použít v péči o vlasy. Stačí malé množství nanést na pokožku hlavy, nechat působit na vlasech přes noc a ráno vlasy opláchni.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

3 způsoby jak na krásné zdravé dlouhé vlasy rychle a za pár korun!
Chceš krásné a dlouhé vlasy? Nauč se o ně správně pečovat
8 účinných způsobů, jak bojovat s roztřepenými konečky

 

Správná péče je základ

 

K vlasům se chovej šetrně. Nestahuj je do upnutého culíku a jiných účesů. Nepoužívej gumičky, které tvé vlasy zacuchají. Zapomeň na lakování! Především mokré vlasy jsou velmi křehké, tudíž bys je neměla tahat při česání, agresivně drhnout ručníkem či fénovat bez použití ochrany proti horku.

 

Transplantace vlasů jakožto řešení

 

Některé ženy při postupném řídnutí vlasů a jejich neustálém vypadávání přistupují k transplantaci vlasů. Jedná se v současnosti o nejmodernější způsob trvalého zahuštění vlasů. Je to taková "menší" operace, které se ovšem nemusíš bát! Trápí tě řídké vlasy? Trpí tím tvé sebevědomí? Moderní svět 21. století vám nabízí možnost změny! V České republice funguje několik klinik, které poskytují bezplatní poradenství a následnou transplantaci. Cena se pohybuje okolo 30 000 - 50 000 Kč.

 

A máš ty osobně nějaké tipy proti vypadávání vlasů?1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •