Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vztah k sobě samé je ten nejdůležitější. Kdo jiní tě zná lépe, než ty samu sebe? Kdo jiný byl u všech těch rozhodnutí, pádů i vzestupů života? Ano, ty, jedině ty.

Jak být sama sobě kamarádkou

špatné holky
zdroj: Thinkstockphotos špatné holky
aktualizováno 01.05.2018, 00:00 | 01.05.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Vztah k sobě samé je ten nejdůležitější. Kdo jiní tě zná lépe, než ty samu sebe? Kdo jiný byl u všech těch rozhodnutí, pádů i vzestupů života? Ano, ty, jedině ty.

Pracovat na sobě samotné je potřeba neustále po celý život. Musíme si budovat jakési sebevědomí a sebereflexi. Buďme samy sobě kamarádkami!


V tomto článku jsem sepsala některé tipy, které si můžeš osvojit, budeš-li chtít.


Mluv sama se sebou!


Nedávno jsem četla článek o tom, že inteligentní lidé mluví sami se sebou. O tomto názoru by se dalo polemizovat… každopádně určitě je dobré to zkusit! Pokud se v tvém životě něco událo, pak se nejprve zeptej sebe, co na to říkáš. Přemítej v hlavě své myšlenky a neboj se je vyslovit nahlas! Je jedno, jak komické to na okolí bude působit. Veď se sebou rozhovory a zjistíš spoustu nových věcí, které sis doposud neuvědomovala, ačkoliv byly tak blízko…


Poslouchej hlas svého srdce!


Stává se ti, že si musíš říct „z tohoto nemám dobrý pocit“ nebo „tohle se mi nějak nezdá“? Intuice se ozvala. Možná za to mohou tvé zkušenosti nebo máš šestý smysl, každopádně poslouchej svůj vnitřní hlas, třeba ti napoví. Co ti říká?


Mysli v první řadě na sebe!


Jsi ten typ člověka, co se pro ostatní může rozkrájet a sebe stavíš až na poslední místo? Dovol mi zmínit můj oblíbený citát: „Očekávat, že svět se k vám bude chovat spravedlivě jen proto, že jste dobrý člověk, je stejně hloupé, jako očekávat, že býk vás nenabodne na rohy jen proto, že jste vegetarián.“ Každý v životě jedeme sami za sebe. Je to náš boj, který si všichni musí sami vybojovat. Ne vždy nám někdo bude stát za zadkem a radit a pomáhat. Jeď sama za sebe! Mysli na sebe! Co chceš TY?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 rad, jak získat sebevědomí
Máš sama sebe vůbec ráda?
Něco o sebevědomí


Nauč se říkat NE!


Ve škole tě to nenaučí, tohle učí sám život. Jsou věci, které se nám protiví, a dělat je prostě musíme. Ovšem někdy stačí říct kouzelné slůvko NE a budeme osvobozeni. Nejsi ničí poskok. Nejsi povinna přijímat každý rozkaz, který se ti naskytne. Skutečně to takto chceš?


Nenech se ovlivňovat!


Vždy před tím, než si vyslechneš něčí názor, se zamysli nad tím, co si vlastně myslíš ty sama. Srovnej si priority, myšlenky… vytvoř si určitý postoj. Jiné názory tě mohou inspirovat, dovést tě k dalším myšlenkám, ovšem nikdy bys neměla jít sama proti sobě. Udělej si SVŮJ názor.


Prožívej své emoce!


Každý v sobě máme určitý pohár emocí, který se postupně plní. Pokud těch emocí je naráz příliš, pak pohár přeteče a stejně tak naše trpělivost. Vybuchneme. Neschovávej své strachy, obavy, problémy i svůj pláč pod pokličku. Negativní emoce patří k životu. Jsou součástí všech životů. A když už jsou tu, nauč se je prožívat. Rozešla si se s přítelem a rozhodla se nezatěžovat okolí svým brekem a naříkáním? Děláš, jako že je vše v pohodě, ale přesto se trápíš? Jednou ten pohár přeteče a ty se chtě nechtě zhroutíš. Budeš se zbytečně déle trápit. Prožij si to teď a pak začni zase od začátku s čistým štítem!3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •