Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také miluješ rtěnky? Připravila jsem si pro tebe několik tipů, jak prodloužit jejich výdrž.

Jak docílit maximální výdrže rtěnky?

červená rtěnka
zdroj: Thinkstockphotos červená rtěnka
aktualizováno 28.11.2018, 00:00 | 28.11.2018, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Také miluješ rtěnky? Připravila jsem si pro tebe několik tipů, jak prodloužit jejich výdrž.

Rtěnky – to je moje vášeň. Vlastním již slušnou sbírku a ráda je střídám. Ovšem když vyrážím do společnosti, potřebuji se na rtěnku spolehnout! Čím déle a více vydrží, tím samozřejmě lépe. Tady jsou mé tipy, které se mi osvědčily!


Použij bázi pod rtěnku!


Báze pod rtěnku sice u nás nejsou tolik rozšířené, ale pokud narazíš na nějakou, která funguje, pak se bez ní již neobejdeš. V ČR je to spíše záležitost dražších značek, nicméně doufám, že se brzy tyto báze dostanou i do našich drogerií. Tento produkt by měl rty hydratovat, připravit na nanesení rtěnky a samozřejmě prodloužit její výdrž. Pro maximální komfort tvých rtů doporučuji vždy před rtěnkou nanést hydratační balzám, který je vyživí.


Nezapomeň na konturku!


Konturovací tužky na rty používaly již naše babičky a věděly proč! Orámuj své rty pomocí tužky, rtěnka se ti pak bude lépe nanášet, budeš mít přesnější kontury, nebude se rtěnka rozpíjet do okrajů rtů a samozřejmě rty vydrží déle perfektně namalované. Pokud si nechceš pořizovat 20 různých odstínů, pořiď si jeden jediný odstín v barvě tvých rtů. Je univerzální a využiješ jej vždy.


Některé ženy dokonce používají konturky pro jejich výdrž jako rtěnku na celé rty. Pokud narazíš na nějakou krásně měkoučkou, která rty nebude přehnaně vysušovat, tak proč ne? Navíc docílíš krásného matného finishe.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

5 tipů, aby tvá rtěnka vydržela celý den
Matné tekuté rtěnky: Mají styl, když neděláš tyhle zásadní chyby
Víš, kolik kilogramů rtěnky sní průměrná žena za život?


Zkus peeling na rty!


Trápí tě šupinkaté, popraskané rty? Rtěnka na takových „nemocných“ rtech rozhodně nebude vypadat pěkně. Navíc mají některé rtěnky nežádoucí efekt vrásky a jiné nedokonalosti zvýrazňovat. Na trhu najdete spousty peelingů na rty. Rty tak opeelinguješ a zůstanou krásně hebké. Pokud nechceš utrácet, tak pro tebe mám „babský“ recept. Smíchej cukr s medem a potírej tuto „směs“ po rtech krouživými pohyby. Výsledek tě překvapí.


Fígl s pudrem!


Nanes rtěnku, obtiskni rty do kapesníčku a přes kapesníček rty přepudruj. Použij barevný sypký pudr. Poté kapesníček oddělej a nanes rtěnku znovu. Tento fígl prostě funguje! Neptej se proč…


Výdrž poznáš na vlastnostech rtěnky!


Již při nákupu rtěnky snadno poznáš, zda bude mít dobrou výdrž. Ty velmi mazlavé a hydratační jsou sice vysoce komfortní, ale na úkor výdrže. Vol dlouhotrvající rtěnky! Velmi populární jsou ty s matným finishem. Některé sice mají tendence rty vysušovat, ale pokud narazíš na tu TVOJI vyvolenou, nebudeš litovat.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •