Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pro mnohé z nás znamená další rok novou kapitolu života. Lidé zanechávají za dveřmi minulost a chystají si růžovou budoucnost. S tím se pojí i nová předsevzetí.

Jak KONEČNĚ dodržet svá předsevzetí a dosáhnout cíle?

Plánování
zdroj: Thinkstockphotos Plánování
aktualizováno 03.01.2019, 00:00 | 03.01.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Pro mnohé z nás znamená další rok novou kapitolu života. Lidé zanechávají za dveřmi minulost a chystají si růžovou budoucnost. S tím se pojí i nová předsevzetí.

Ale samozřejmě své cíle si nemusíš stanovovat pouze na začátku nového roku. Kdykoliv je možnost začít si plnit své sny! A jak se na cestě za cílem nezastavit a nevzdat to? Připravila jsem si pro tebe zaručené tipy!


Dej si reálné cíle!


Zásada č. 1 je samozřejmě stanovit si cíl, který jsi schopna splnit. Určila sis, že zhubneš 20 kg při aktuální váze 70 kg? Řekněme si, že je to sice možné, ale rozhodně ne zdravé (a to přeci nechceme). Zůstaň při volbě svých cílů pevně na nohou, nelítej v oblacích. Pokud si stanovíš nereálné předsevzetí, budeš jen frustrovaná z toho, že se ti nedaří naplnit.


Postupuj postupně!


Vše má svůj čas. V životě to nefunguje tak, že luskneš prstem a budeš mít vše, co sis vysnila (někteří to tak sice mají, ale budeme počítat s tím, že všechno něco stojí). Nevzdávej to, pokud neuvidíš výsledky hned. I malé krůčky se počítají! Důležité je si jít za svým a věřit, že to dokážeš! Nakonec zjistíš, že samotná cesta k cíli byla zábavnější než onen vrchol cíle.


Naplánuj!


Chce to plán! Vezmi si papír a tužku a sepiš si jednotlivé kroky, které povedou ke zdárnému cíli. Pokud se jedná o cvičení, do diáře si zapiš dny, kdy se budeš věnovat pohybu (pravidelnost a režim jsou základ). Opět buď realistická a pečlivě si rozmysli, co vše je třeba udělat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kouzlo novoročního předsevzetí! Jak ho dodržet a co si přát?
Letos zapomeň na novoroční předsevzetí: Víme, co bude fungovat lépe
5 zaručených triků, jak dodržet novoroční předsevzetí


Motivuj se!


Motivace je samozřejmě důležitá. Vytiskni si fotografie, které budou symbolizovat tvá předsevzetí a vystav si je na nástěnku, kterou máš neustále na očích (nebo si změň tapetu na svém mobilu). Kdykoliv to budeš chtít vzdát, podívej se na motivační tabuli – tohle můžeš mít, pokud budeš dřít.
Samozřejmě existují i jiné druhy motivace: Přizvi si na pomoc kamarádku a navzájem se budete hecovat. Slib si sladkou odměnu (třeba tu drahou luxusní kabelku) a nezapomeň myslet na to, jak skvělý pocit to bude, až si řekneš „zvládla jsem to“!


Nikdy není pozdě začít si plnit své cíle. Nemusíš čekat na nový rok, začni kdykoliv! Ale hlavně, začni a nevzdávej se svých snů!0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •