Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Která žena by nechtěla mít krásné, pevné a hlavně zdravé nehty? Připravila jsem si pro tebe pár tipů, jak o své nehty pečovat, aby byly krásné, pevné a hlavně zdravé. Není to žádná věda! Jen je třeba dodržovat pár zásad.

Jak mít krásné a pevné nehty?

Nehty
zdroj: Thinkstockphotos Nehty
aktualizováno 08.02.2019, 00:00 | 08.02.2019, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Která žena by nechtěla mít krásné, pevné a hlavně zdravé nehty? Připravila jsem si pro tebe pár tipů, jak o své nehty pečovat, aby byly krásné, pevné a hlavně zdravé. Není to žádná věda! Jen je třeba dodržovat pár zásad.

Vše začíná v kuchyni!


Strava je důležitá a ovlivňuje celý náš život, i nehty. Trápí tě bílé skvrny na nehtech? Pak máš pravděpodobně nedostatek zinku a vitaminu C. Lámou a třepí se ti nehty? Zařaď do tvého jídelníčku zinek, vápník, hořčík a vitamin B.


Pravidelně nehty stříhej!


Upravené nehty by měl mít každý bez ohledu na pohlaví. Dennodenně podáváme ostatním ruce a vystavujeme je tak na obdiv světu. Rozhodně nevypadají hezky okousané nebo až příliš dlouhé nehezké nehty. Pokud máš nehty tvrdé, nech je chvíli namočené v horké lázni. Změknou a půjdou snáze stříhat. Další možností jsou kleštičky, které jsou na tvrdé nehty připravené. Poté douprav tvar pomocí pilníčku.


Nezapomeň ani na kůžičku nehtů!
Kůžička u nehtů je taktéž důležitá a je třeba o ni pečovat. V drogeriích najdeš spousty přípravků (olejíčků), které kůžičce dodají potřebnou výživu. Před lakováním ji nezapomeň zatlačit k okraji nehtů pomocí speciálního dřívka.


Jak na lakování nehtů?!


Jak už jsem zmínila, upravené nehty jsou důležité. Nemusíš vždy používat barevný lak, můžeš použít bezbarvý, který nehtům dodá lesk a zpevní je natolik, že se nebudou tolik lámat. Dají se sehnat samozřejmě i vyživující laky. Na výběr máš z přirozených nude odstínů laků, které se hodí ke každému outfitu a jsou decentní. Řeč je například o hnědé s kapkou růžové či fialové.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Máš lámavé a třepící se nehty? Víme, jakou péči zvolit
Vše o gelových nehtech
Jak pečuji o své nehty?


Pokud ti lak na nehtech nedrží, pak si rozhodně pořiď podlak a nadlak. Podlak neboli base coat použiješ na holý nehet. Zpevní jej, některé mají také funkci vyživovací a také zařídí to, že barevný lak nehet nijak nezabarví. Poté použij klasický barevný lak a na něj ještě nadlak neboli top coat. Ten dodá nehtům lesk a prodlouží jejich výdrž. Je samozřejmě bezbarvý. Ovšem pro větší šmrnc si můžeš zakoupit top coat s matným finishem – mat je stále velmi trendy! Existují také laky, které jsou 2 v 1, tedy base coat i top coat.


Na odlakování poté použij odlakovač bez acetonu, který nehty tolik nevysuší a nebudou se třepit.


Jednou za čas dopřej nehtům pořádnou péči!


Někteří návštěvy profesionálek podceňují a je to rozhodně špatně. Odbornice dokáže tvým nehtům dodat tu nejlepší možnou péči. Udělá ti kompletní manikúru, kterou sama doma nezvládneš.


Doma si pak můžeš dopřát malé lázně pro tvé nehty. Trápí tě nažloutlé nehty? To spraví citron! Je to klasická babská rada, která ovšem funguje. Do teplé vody vymačkej citron a ruky do této lázně ponoř aspoň na čtvrt hodiny. Nehty ti přirozeně vybělí.


A jak pečuješ ty o své nehty? Pochlub se svými tipy v komentářích!1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •