Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Za tu dobu, co se tu objevuji (od 9let), jsem nasbírala zkušenosti, o které se tu s tebou podělím. Doufám, že článek ti aspoň trochu pomůže.

Jak na navštěvovaný blog

aktualizováno 11.01.2012, 00:00 | 11.01.2012, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Za tu dobu, co se tu objevuji (od 9let), jsem nasbírala zkušenosti, o které se tu s tebou podělím. Doufám, že článek ti aspoň trochu pomůže.

Špatná reklama je taky reklama
Dělání průšvihů a skandálů za účelem si vydupat své místečko a prosadit jméno není oblíbená činnost jen modelek českého showbyznysu, ale i nás blogerek. Já už tu měla tolik skandálů (většinou ani nebyly pravdivé), ale vždy se mi návštěvnost o pár stovek zvýšila.

Co se týče spamování - nikdy to nedělej! Ty potřebuješ stálé návštěvníky a ne chvilkovou záležitost, která ti napíše, jak jsi trapná. Vyměňování odkazů s ostatními, spřátelování, propagace na FB - to vše je v pořádku.

Nesuď knihu podle obalu
Bohužel bys neměla kašlat na vzhled tvého blogu. Myslím tím design, který by měl být příjemný, aby se na něm dobře četlo, s kapkou originality (je to dobrá ingredience). Samozřejmě je důležitá i přehlednost, aby se návštěvník na blogu neztratil.

Design rozhodně nepodceňuj, vím, jak je v dnešní době těžké si sehnat kvalitní layout, ale když vynaložíš veškerou snahu, tak to jistě nebude na škodu. V tomhle přeju opravdu hodně štěstí!

Zajímavý obsah zajímá
S deníčkem tipu "dneska jsem byla u babičky“ se nikam nedostaneš, protože to většinu lidí nezajímá. Radši se pořádně zaměř na to, aby to pro lidi bylo zajímavé, abys nešla přes kopírák, ale vymyslela něco originálního!

Dlouhé články se většinou nikomu číst nechtějí, a proto když svou myšlenku scvrkneš do kratšího článků, tak máš aspoň jistotu, že si to někdo přečte. Na monitoru se články špatně čtou, a proto dodržuj odstavce, používej různé styly písma. A co název? Už ten by měl čtenáře chytnout.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak se stát slavnou blogerkou?
Jak na dobrou fotku

Názory, které každý nemá – to se chytne vždy. Když napíšeš, že na vzhledu záleží, tak ti to ale nepomůže, protože tohle není žádná novinka. Zkus rozebrat témata, která tu ještě nebyla.

K řemeslu, jako je blogování, je zapotřebí fantazie, protože jedině díky ní budeš mít nápady.

Článek by teda měl obsahovat: vysokou úroveň, určitou kvalitu, zajímavost i originalitu + talent a minimální množství gramatických chyb.

Co lidi vlastně zajímá?
Lidí je mnoho a každému se líbí něco jiného. Ovšem článek o jedné fotce, na které je ti vidět jen oko nebo výstřih – to úspěch mít nebude.

- Povídky - určité procento lidí, kterým se to líbí, tu je! Ale ne každému se to chce číst. Je potřeba veliký talent.

- Kresby - i já se ráda pozastavím nad talentem, kde někdo nakreslil postavu, oko nebo třeba ústa. Pak jsou tu i módní návrhy, kde se kreslí oblečení, což jistě zajímavé!

- Fotopříběhy - dříve to byla opravdu móda, ale dnes to upadá, když většina lidí na to nemá čas a zdá se, že nápady už byly vybrány. NEBYLY! Je tu ještě hodně scénářů (jen je stačí vymyslet).

- Videa - u mně jsou videa zdrojem úspěchu. Ovšem je tu pár podmínek, které musí splňovat: názor, dobrou kvalitu, dobré prostředí, příběh, originalitu, úpravu…

Pomož si sama!
Mně s blogem nikdy nikdo nepomáhal. Nepotřebovala jsem, aby mi někdo na svůj blog strčil reklamu, nepotřebovala jsem radit, o čem mám psát. A proto se bez toho jistě obejdeš i ty! Dokaž si, že všechno zvládneš sama. O to lepší pocit pak budeš mít.

Byly doby, kdy jsem se o vysokou návštěvnost snažila, ale dnes je mi jedno, kolik lidí na můj blog chodí. I přesto jsem ráda za každého návštěvníka (děkuji). To, co jsem napsala výše, to radím všem blogerkám, které usilují o vyšší návštěvnost, ale to neznamená, že já tyto věci dodržuji.

+ ráda bych vzkázala: neber ten blog tak vážně! Ne vše je jen o návštěvnosti. Hlavní je, že tě to baví! Pokud nebaví, tak s tím sekni, protože tohle není práce, ale hobby.12 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •