Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zima dává našim rtům pořádně zabrat. Jsou věčně popraskané, máme na nich nepříjemný pocit a tak dále. Tohle období si vyžaduje zvýšenou péči! Jakou? To se dočteš v tomto článku.

Jak pečovat o rty v zimě

balzam na rty
zdroj: Archiv blogerky balzam na rty
aktualizováno 27.12.2016, 00:00 | 27.12.2016, 00:00 | Michaela Vančurová/Krasna.cz

Zima dává našim rtům pořádně zabrat. Jsou věčně popraskané, máme na nich nepříjemný pocit a tak dále. Tohle období si vyžaduje zvýšenou péči! Jakou? To se dočteš v tomto článku.

Dodržuj zásady!


Mezi tyto zásady patří samozřejmě hydratace! A tím nemyslím pouze rtů, ale dodávat tělu potřebnou hydrataci pomocí tekutin (nejlépe čisté vody). Dále pečovat o celou pokožku na těle – používat tělové krémy, krém na ruce, denní a noční krém na obličej.
A v neposlední řadě – již naši rodičové nám kladli na srdce, ať se neoblizujeme v zimě! A mají svatou pravdu. Nechceš mít přece pusu „olezlou“ a začervenalou.
A pokud se přece jen stane, že tvé rty budou velmi popraskané, vyhni se slanému (nebo pálivému) jídlu – sůl by se ti dostala do prasklinek a trpěla bys bolestí a nepříjemným pocitem.


Používej peeling na rty!


Stejně jako při peelingu na tělo, kdy odstraňuješ odumřelé buňky z kůže, tak i popraskané a šupinkovaté rty potřebují tuto péči. Obzvlášť pokud si potrpíš na výrazné matné rtěnky, které by tuto skutečnost mohly zvýrazňovat. Peelingy na rty vyrábí spousta firem, například Bomb Cosmetics nebo Lush.
Ale vyrobit si můžeš v pohodlí domova i svůj vlastní! Naber si lžičku krystalového cukru a pár kapek olivového oleje. Krystalky cukru nádherně vypeelingují tvé popraskané rty. Jednoduše touto „směsí“ rty potírej a poté je opláchni. Budou krásně jemné.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak přes noc uzdravit popraskané rty?

Balzámy na rty: Nešlápni vedle!

Jak na větší rty?


Dopřej si masku na rty!


Kromě peelingů existují také masky na rty, které tvé rty vyživí, dodají jim hydrataci a poté budou nádherně hebké a bezchybné. Velmi populární je momentálně maska na rty značky Pilaten, ale další seženeš také v Sephoře.

 

balzam na rty
(Foto: Archiv blogerky)


Nepoužívej rtěnky, které vysušují rty!


Ačkoliv matné nebo dlouhotrvající tekuté rtěnky drží na rtech jako přibyté a vypadají skutečně báječně, bohužel často mají tu vlastnost naše rty vysušovat. V zimě usiluj raději o komfort. Používej krémové a velmi hydratační rtěnky. Já například nedám v zimě dopustit na pouze zbarvené balzámky, které dodají rtům šmrnc, sjednotí je a zároveň hydratují. Z těch bych mohla zmínit například populární Baby Lips.


Měj u sebe vždy balzám na rty!


A to je samozřejmost! Já bez balzámu nevycházím z domu a několik jich mám rozmístěných po bytě. Momentálně testuji Labello Original. Konkrétně mám fialovou barvu z edice Neon. Balzám má 4,8g a stojí okolo 45Kč. Velmi oceňuji vysouvací systém, který je hygienický (ne jak ty, do kterých musíme sahat prsty) a praktický.
Balzám je bezbarvý, proto k nanášení nepotřebuješ zrcádko a stačí jej mít vždy u sebe a dle potřeby rty přetřít. Je bez parfemace, cítím pouze příjemnou balzámovitou lehkou vůni, která nijak nedráždí a rozhodně se neočuchá (což se mi u přeslazených balzámů stává). Balzám je nádherně mazlavý. Na rtech vytvoří jakoby ochranný filtr, který rty chrání a zabraňuje jejich vysoušení v mrazech.
Pokud si večer rty přetřu, ráno se probudím a mám je nádherně hydratované. Za mě tedy určitě tento balzám ANO, ANO a ANO! Labello opět nezklamalo. Tohle je klasika, která zaručeně bude vyhovovat všem.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •