Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Častokrát se setkáme s blogery či blogerkami, jejichž styl psaní je na bodu mrazu. Ne každý je v blogování skvělý a ne každý má styl psaní perfektní.

Jak se co nejlépe zlepšit ve psaní

Spisovatelka
zdroj: Thinkstockphotos Spisovatelka
aktualizováno 25.09.2013, 00:21 | 25.09.2013, 00:00 | Miška/Krasna.cz

Častokrát se setkáme s blogery či blogerkami, jejichž styl psaní je na bodu mrazu. Ne každý je v blogování skvělý a ne každý má styl psaní perfektní.

Pokud cítíš, nebo dokonce víš, že se tvůj styl psaní může ještě pořád zlepšit, nevzdávej to. Ovšem pokud sama uznáš, že blogování a psaní nebude tvůj šálek kávy, raději si najdi jinou zálibu. Já ti dnes poradím, jak se ve psaní co nejlépe vylepšit!

1. Četba
Asi úplně nejzákladnějším a zaručeným způsobem, jak se zlepšovat ve psaní, je četba. Četba totiž rozvíjí tvoji fantazii, díky které máš potom spousty nápadů ke psaní článků. Ne vždy je k nám fantazie štědrá, a tak neočekávej, že tě vždy při chuti psát napadne nějaké vhodné téma. Četba ti také pomůže rozvíjet slovní zásobu a tudíž tvé články na blogu budou alespoň o úroveň výš!

 

Psaní
Psaní se dá naučit, ale musíš trénovat. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

2. Sledování novinek
Tady asi trochu zabředneme do bulváru. Neboj se, nemusíš psát o tom, co se děje s celebritami a kdo se s kým zrovna rozešel. Každý na svém blogu píše různá témata a každý rád píše o jiném. Někdo o kráse, někdo o módě, jiní zase například o knihách. Abys tedy nebyla "mimo mísu", sleduj všechny novinky. Zjisti si, jaké trendy v módě zrovna letí, a která řasenka je na léto nejlepší! Věř mi, že návštěvnost tvého blogu se díky zajímavým tématům, které všechny zajímají, zvýší.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Je blogování ztrátou času?
Trápíš se? Unikni na chvilku z reality

3. Čtení kvalitnějších blogů
Nejtěžší jsou začátky s psaním a blogováním. Člověk často neví, jak má vlastně blogovat a o čem by měl psát. Zkus tedy zabloudit na pár blogů a zjisti, která témata jsou hodně diskutovaná. I ty můžeš být jedním z blogerů, kteří budou psát o tom nejzajímavějším! Pokud si také budeš číst kvalitní články, postupem času přijdeš na to, jak vlastně psát a jaký styl psaní lidé hodnotí nejkladněji!

4. Komunikace

Není nad šálek teplého čaje či kávy s přáteli u dobré konverzace. Při ní totiž můžeš diskutovat o různých tématech a tím si prozkoušíš svoji slovní zásobu. Při svém menším "projevu" před přáteli můžeš také udělat velký dojem a ostatní ocení tvé vyjadřování. Věř mi, že i to ti v psaní pomůže!

Ne každý je v psaní profík, každý umí psát jinak a každý má rád jiný styl psaní. Někdo ohodnotí tvé články kladně, jiný zase záporně. Lidé si totiž musí najít své, a pokud některým nebude tvé téma vyhovovat, věř, že se najdou i tací, kteří jej ocení!3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •